Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezted már hogy tapasztalt...

Érezted már hogy tapasztalt (abb) anyaként, kéretlenül is tanácsokkal láss el ismerős első babás kismamikat? Van olyan eset szerinted mikor szólni kell ha valamit nem jól csinál?

Figyelt kérdés
Nem kioktató jellegű válaszokat várok de őszintén szólva néha rám jön de még sosem mondtam kéretlen tanácsot. Pl ilyenekre gondolok, hogy 3 ismerősöm szülte akkor az első babáját mint én a másodikat. Rakják ki a pár hetes babákról a fotókat amin üvegből teáznak az anyatejes babák, egyikük sem szenved a szoptatással. Néha rám jön hogy szóljak nekik hogy tök felesleges a tea, vagy megkérdezzem mire kell, de aztán nem teszem meg. Vagy barátnőm pl múltkor elhozta hozzánk a kisfiát 3 réteg ruhába alul rugi harisnya azon hosszú ujjas póló és rajta még egy vastag pulcsi meg bélelt nadrág, és bent 22 fok volt kért még rá egy takarót. Fojt a gyerek fejéről a víz de nem szóltam ha így szokta meg..bezzeg ő kioktatott akkor hogy miért szól a évé a gyerek mellett, meg hogy miért hagyom sírni ( nem is sírt csak beszélgetett a játékával:))
2011. dec. 28. 00:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Igen, csak én nem vagyok anya :)

Értek a teherbeeséshez, babatervezéshez, ebben profi vagyok, legyen szó teákról, ovulációs tesztekről, görbékről, laborértékekről, ezzel kapcsolatban osztom mindig az észt :D A gyerekneveléshez satu hülye vagyok, akkor inkább csendben vagyok :D

2011. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is ne haragudj, off lesz. Tudnál adni pár tanácsot amire érdemes figyelni a gyerekneveléssel kapcsolatban? Párommal most tervezzük az első babát, ha minden igaz már meg is fogant, de azért ezt nem akarom elkiabálni, és szeretném meghallgatni, elolvasni egy kívül álló tanácsait is. Ha privátban küldöd az is jó lesz, de ha ide írod az is. Előre is köszönöm. :)

Minden jót!

2011. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Ja csak nem biztos hogy igazad van.Nekem anyatejes a babám de igényli az ivást.Homeos bogyót kapott csak úgy kortyolt,adtam neki még baba vizet és itta.Pohárból.Azóta teát is kap hasfájásra.Nem cukros. Eszik és fejlődik rendesen.Őt nem hülyíted be az aktuális trenddel ,tudja mire van szüksége ! Előbb azt érdemes átgondolnod hogy nem biztos hogy igazad van.Ha ez sikerült lehet tanácsot adni :)
2011. dec. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Harangozó Sára ***** válasza:

Kedves 02:06-os, ha anyatejes a babád, tuti nem igényelheti télen a teát, valószínűleg szomjas, s ha Te nem adsz neki tejet, akkor kénytelen elfogadnia a teát. Anyatejes babáknak még nyáron sem kell tea, sűrűbben kell szoptatni.3 gyerekem van tudom miről beszélek. Abban az esetben elképzelhető a teáztatás, ha már vegyesen táplálkozik, de még szopik is.

Kedves kérdező, látod nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá. A kisbabára szerintem pedig mindig csak egy réteggel több ruhát kell adni, mint ahogy mi fel vagyunk öltözve, mert ő nem mozog. Én mindig ezt az elvet követtem, s egyik gyerekem sem volt megfázva.

2011. dec. 28. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

Haragozó Sára vajon hallott már arról, hogy minden baba más ?

Az én kicsim is nagyon hálás volt az ánizs és édeskömény teáért, meg én is, hogy ehettem bármit, és köszönjük jól vagyunk. Nem lett se cumizavaros és a tejháztartást sem befolyásolta, viszont nem voltak hasfájások. Lehet, hogy másik bébinél nem működött volna.

Ezért nem kell egymást kioktatni. A lényeg a kioktatáson van, főleg kéretlenül. Ha tapasztalatot cserélünk, az igenis lehet hasznos, pont azért, amivel kezdtem: minden baba más, ami az egyiknél működik, a másiknál könnyen lehet teljesen rossz megoldás.

Nálunk pl van, hogy rajtam van több ruha, mert meg akarok fagyni, a baba meg teljesen jól elvan kevesebb rétegben is.

2011. dec. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Már nem. Rájöttem, hogy tényleg nem minden válik be másnál, amire én esküszöm. Erre főleg a második gyerek után jöttem rá, amikor is totál más a két gyerek, ami az egyiknél tuti volt, azt a második utálja.

Ez más családnál főleg máshogy van.

Persze van egy pár dolog, ami szerintem fontos, de már ezt sem mondom, és nem megyek bele az okoskodásba.

Sok gyerek van a családban, barátoknál, mindegyik más. Járunk baba klubba is, ott is totál mások a babák.

2011. dec. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Négy gyerekem van. Kaptam rengeteg kéretlen tanácsot, már némelyiktől falnak mentem. Éppen ezért nagyon jól megállom, hogy ne szóljak bele mások dolgába. Ha valamit én másképpen csinálok csak akkor mondom el, ha éppen arról esik szó. Nincs amit jobban utálna nagyon sok anyuka (én is) mint amikor belebeszélnek abba, mit hogyan csinál, vagy éppen jobban tudják, mit kell, vagy nem kellene tennie. Ha megkérdeznek, szívesen válaszolok, ha kérnek, szívesen adok tanácsot. Véleményem lehet, de nem éri meg mindig kimondani. Csak akkor avatkoznék bele, ha az a gyerek életét egészségét nagyban veszélyeztetné valaki. Egyébként mindenki úgy rontja el vagy csinálja jól, ahogyan akarja. Te is biztosan találkoztál már nénivel aki megjegyezte a babakocsis gyerekre, hogy nincs-e éppen melege, vagy nem fázik-e, esetleg nem fullad-e meg a baba az esővédő alatt. Szerintem ez a magánélet része, nem szabad kérés nélkül beleszólni.
2011. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

3 gyerkőcöm van. Igen, sok olyan dolog van amiben egyik ilyen másik olyan szóval aláírom hogy a gyerek is befolyásolja mit hogyan stb.

De azért az ilyen alap dolgokat mint anyatej helyett itatás ezzel azzal,akkor se tudom megérteni. Pedig én is csináltam, de nem volt jó dolog továbbra is azt mondom.

Az lehet hogy kényelmes, meg az etetési időt el lehet vele tolni, meg addig is "belakik" kicsit a teával a baba, de mindezt anyatejjel is meg lehetne csinálni (hogy akkor adom neki amikor kéri nem az óra vagy a saját programom szerint). A kérdésre visszatérve igen, kibírom mert ez a baba és gyereknevelés téma olyan hogy MINDENKI utálja valahogy ha beleszólnak. Néha minden él nélkül csak úgy rákérdeztem mondjuk miért nem szoptat az anyuka (kismama ismerőseim TÖBB mint fele nem szoptatott, max. 2-3 hétig pedig van egy jópár anyuka ismerősöm ha 50 nem akkor egy se...)és akkor érkeznek rá a hajmeresztő válaszok miszerint : NEM KÉRTE a cicit, ő meg ráhagyta, AKARATOS baba nem szeretett küzdeni a szopival inkább az üveget szerette (akaratos 3 hetes,???) meg hogy az ANYATEJÉTŐL fájt a gyerek hasa, de a tápszertől nem (de az hogy esetleg kiiktasson az étkezéséből ezt azt hátha az a baj, addig nem jutott el).

Na szóval saját lelki nyugalmam érdekében már meg se kérdezem inkább hogy mondjuk miért nem szoptat, vagy miért eteti a 3 hónapost kajával meg tejpéppel ( mert a nagyobbnál is így csinálta és annak se lett baja....de hogy ez miért garancia rá hogy akkor ez egy jó ötlet azt nem értem).

Ha megkérdezi első vagy akárhányadik gyerekes anyuka a véleményemet egy dologról AKKOR elmondom de ennyi. Magamtól sose szólok bele, mert semmiképp se tűnik jóindulatnak vagy aggódásnak hanem mindenki kritikának veszi.

Az öltöztetéssel ugyanez izzad a gyerek de őszerinte ha kevesebb ruha van rajta megfázik.

2011. dec. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Nekem pl pont ez a szoptatás / etetés kérdéskör, amivel ki lehet üldözni a világból... pont úgy, ahogy az utolsó válaszoló itt leírta.

Én egy pár embernek meg is mondtam, hogy rohadtul magánügy, hogy a gyerek mikor és mennyit és hogyan kap cicit, cumisüveget, teát, tápszert, és senkinek semmi köze hozzá. Nem ő izzadt vért, mire sikerült megtalálni a babának is meg a mamának is megfelelő egyensúlyt, tartsa meg magának az okosságát. Mert ugyebár nem egyformák sem az anyukák, sem a kisbabák szokásaik és ADOTTSÁGAIK terén sem.

A másik oldalról meg ha valaki nagyon sötét a gyerekneveléshez, annak a gyerekét nagyon sajnálom, de szerintem amíg a gyerek életét vagy egészségét nem veszélyezteti komolyan, addig úgyszintén senkinek semmi joga, alapja, hogy beledumáljon. Nekem leginkább a pocakkal dohányzó anyukák bántották a szememet, de ez is ugyanúgy falra hányt borsó, mint azért szólni, hogy az izzadó gyerekre ne adjon már egy harmadik pulcsit is...

2011. dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Hát ezt mondom hogy tök felesleges szólni érte.
2011. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!