Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek babátoknak...

Hogyan készítitek babátoknak a sütőtököt?

Figyelt kérdés
A megsült tököt paszírozzátok át, vagy a nyers tököt főzitek és azt adjátok a babának? ill. adhatok fagyasztott spenótot, sóskát? azt hogyan készítsem?
2011. dec. 28. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a sütőtököt rendesen megsütöm, majd kikanalazom a belsejét, adok hozzá babavízet és botmixerrel pürésítem.
2011. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A sütőtököt én is csak megsütöm, de én soha nem adtam hozzá semmit és nem is pürésítettem - ha jól meg van sütve, gyakorlatilag teljesen homogén, semmit nem kell vele csinálni. Kezdetektől így adtam, mindkét gyerekem szerette.

Sóskát, spenótot adhatsz a babának, én csak frisset adtam, fagyasztottat nem de gondolom, ugyanúgy kell elkészíteni. Én az első pillanattól (8 hónaposak voltak, akkor kezdett nőni a sóska a kertben) normálisan, tejjel habartam, akárcsak magunknak, mondjuk én sosem tiltottam őket a tejről, nincs allergiás a családban, hasfájósak sem voltak és a nagyobbom 3 éves koráig szopizott, a kicsi 16 hós és még szopizik, a szoptatott gyerekeknél meg amúgy is hatványozottan ritkábbak az allergiás megbetegedések. Szóval sose csináltam ügyet belőle.

2011. dec. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sutoben sutom és leturmixolom a belsejét.
2011. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
en sutoben is csinalom meg megszoktam fozni egy kis burgonaval es ossze turmixolom :)
2011. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Főztem is, sütöttem is. Sütve finomabb.

Ha főztem, akkor a főzővízzel hígítottam, bele egy kis kocka csirkemell, és ezt botmixerrel pürésítettem.

Sütve u.így, csak akkor sima vízzel (babavíz) hígítottam.

Sóska, spenót:

[link]

2011. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg! A burgonyát nem írtam. Azt is szoktam főzni hozzá. (jó, hogy írták előttem)
2011. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a nyers sütőtököt összefőzöm almával és pürésítem


én 1 éves korig nem adtam semmilyen tejes dolgot, és mivel a spenőtot magunknak tejjel készítem, így a gyerkőcnek a következő receptet kísérleteztem ki:

a krumplit nagyon apróra kockáza feltettem főni egy pici sós- fokhagymás vízben (esetleg egy kis husit is bele), amikor már majdnem kész volt, akkor a kiolvasztott spenótot beletettem és összefőztem. Ha több víz került bele, akkor lehet pürésíteni, a krumpli besűríti.

2011. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!