Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós státuszon kislányom...

8 hós státuszon kislányom 7080 gramm volt, másnak van még ilyen kis súlyú babája?

Figyelt kérdés

Amúgy annyira nem aggódom miatta, bár a védőnő visszarendelt minket két hét múlva, mert a 7 hós státuszon kereken 7000 gramm volt. Egy hónap alatt 80 gramm hízás szerintem baromi kevés, viszont az a fura, hogy szép arányos baba, nem kövér de abszolút nem sovány, legutóbb a gyerekorvos is azt mondja, hogy látszik hogy nem éheztetjük...

Egyébként részben még anyatejes, napi kétszer eszik szilárdat. Már felírták nekünk a sinlacot de ha nem muszáj, nem adnám neki (csak azért, hogy hízlaljam). Szóval jár valaki hasonló cipőben, és tudtok valami mondani erre? Vagy nagyon kellene aggódnom?


2011. dec. 28. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen, hogy alig hízott. szerintem sok védőnő "túlaggódja" ezt a kérdést. van ismerősöm, akinek a kislánya 1évesen volt 7kg... na az valóban nagyon kevés, de egy 8hósnál nem gondolnám annak. mennyivel született egyébként? amúgy az anyatejes babák nem egyformán híznak, az elején sokat, majd egyre lecsökken a súlygyarapodásuk. a következő hónapot még érdemes megvárni, ha többet hízik, akkor semmi baj, abban az esetben nyilván csak átmeneti volt. szerintem ne izgulj, a hozzátáplálásnál amúgy is csökken a hízásuk.
2011. dec. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt akkoriban. Kaptunk tápszert. Én adtam is Neki (bár nem Sinlacot kaptunk). Összeszedte magát utána. Hála Istennek semmi baja sincs a súlyával.
2011. dec. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Nálunk is pont ugyanez van. 7 hósan volt 7 kiló. Most 11 hós és kb 8 és fél kiló. Vidám gyerek nagyon, sokat mozog. Már minden étkezést kiváltottunk, de éjszaka kétszer kel még cicizni meg napközben is szokott 2-szer. Minket elküldtek vérvételre de nincs baja. Nem minden baba egyforma. Én már nem aggódok.
2011. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat...ha nem gyarapodik a következő vizsgálatig sem, akkor persze adok neki valamit pluszba, de jobb lenne ha nem kerülne erre sor.
2011. dec. 29. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. A mi kislányunk 8 és fél hónapos és 6900 g. Anyatejet kap, de már eszik gyümölcsöket, krumplit, répát. Sinlacot is kap naponta kétszer keveset, nagyon szereti! Nekünk korábban volt oda a doktornőnk és a védőnő is, hogy kevés a súlya, akartak Neki adni tápszert, de nem ette meg. Mára már rájöttek, hogy ez is lehet normális testsúly, hiszen mi a szülei is vékonyak vagyunk. Én nem idegeskedtem a súlyán, mert láttam, hogy vidám, élénk baba. Inkább a védőnő meg a doki idegesített, hogy hová akarják hízlalni ezt a gyereket.
2011. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer nálunk is előfordult, hogy nem volt túl nagy "hízása" a kislányomnak. Mivel láthatóan nem éheztetjük, nyugodt, kiegyensúlyozott, a védőnőnk is azt mondta, hogy addig minden oké, amíg nem fogy. Egyébként lassan elkezdi a "közlekedést" is, ami szintén hozzájárul ahhoz, hogy lemozogja a "felesleget"! (Vagy csak izommá alakítja XD ???)
2011. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, 16 hónapos a nagylány, még mindig kéri a cicit (persze a "felnőtt hami" mellett).
2011. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igaz az is, hogy mostanában kezdett el intenzíven mozogni. Rengeteget kúszik, próbál mászni és felállni, térdel, stb.
2011. dec. 29. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!