Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvászavar? 1 éves ikreim még...

Alvászavar? 1 éves ikreim még nem aludtak át egy éjszakát sem, jó oké jöttek a fogak majd a mozgásfejlődés majd megint fogak, de mostanra nincs már ok a nem alvásra.

Figyelt kérdés
Nem éhesek nem szomjasak nem jön foguk és kelünk ugyanúgy vagy talán már kezd egyre rosszabb lenni.Most azt is kipróbáltuk hogy nem én aludtam velük hanem a mama de minden ugyan olyan volt...nincs ötletem de nagyon fáradt vagyok már az idegeim sem bírják már sokáig hisz se éjjel se nappal nem tudok aludni,remélem lesz itt e téren tapasztal anyuka és tudtok valamit ajánlani...mert a pc sem segít....:(
2011. dec. 29. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak, de 3 éves elmúlt a lányom és most kezdi átaludni az éjszakát. A fiam 16 hós és még kétszer kel. Ok mindig van a nemalvásra. :-) 3 és fél éve nem aludtam át egy éjszakát sem, megszokás kérdése. :-))
2011. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
uh az komoly...ne ettől félek én is hogy sokáig lesz még ez a nem alvás!!de nem is a probléma hogy kelnek hanem nagyon sokszor kelnek meg van hogy 3 órahosszát is fent vagyok velük mert nem alszanak!!a te kislányod is sűrűn kelt a semmiért???
2011. dec. 29. 12:43
 3/12 anonim ***** válasza:
Te szegíny! Mennyit alszanak napközben? Kialakult napirend van? Az én ikreim alszanak éjjel szerencsére. Este játék, fürdés, vacsi, mese és alvás. Ez így megy két hónapos koruk óta. Meg kéne próbálni jól lefárasztani őket napközben, főleg délután.
2011. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Napközben meg van a 1,5 óra alvás mióta megvannak ennél többet se éjjel sem nappal nem aludtak:))a fársztással nincs gond hisz volt olyan hogy egész nap nem aludtak ugyan úgy keltek volt hogy többször aludtak ugyan úgy keltek én is azt hittem na majd ha elkezdenek járni...9 és fél hónapos koruk óta járnak de semmi de semmi nem változott,mondom nem baj ha kelünk csak volt már hogy 3 vagy 5 órát is fent voltam egy huzamban a semmiért és már tényleg kezdek néha zombi lenni....nagyon szerencsés vagy:))nekem ezt dobta a gép amit nem bánok csak jó lenne tudni az okát...
2011. dec. 29. 13:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én leányzóm is simán fölkelt a semmiért, azért vagyok biztos benne, hogy a semmiért, mert ugyan minden felkeléskor adnom kellett neki cucukát (amikor leszokott az éjjeli szopiról, akkor rászokott a cumisüvegből kapott tejre) és azzal aludt vissza, de nemrég úgy döntöttem, hogy kizárt, hogy tényleg kelljen neki és nem adtam, akkor is visszaaludt gyorsan. Mondjuk vele már meg lehetett beszélni, hogy cucuka csak este meg reggel van, ebből a szempontból könnyebb volt. Amióta nem kap éjjel semmit, alszik is szépen. Lehet előbb kellett volna...

Most a fiamat próbálom leszoktatni az éjjeli cicizésről, néha egész jól megy, néha nem, de pár hónap és megszületik a harmadik, nincs kifogásom a tandemszopi ellen, már csináltuk, csak éjjel nem akarok ezzel foglalkozni. Szopizhat, de csak nappal, illetve elalváshoz, ha akar. Ha én altatom, akkor nem lehet cicimentesen, ugyanakkor az apjával gond nélkül elalszik.


Azt írod, sokat fenn is vannak éjjel, ezt nem nagyon tudom mire vélni, leginkább rossz szokás lehet, ha nem enni-inni kelnek föl... Próbáltál már ilyenkor adni nekik tejet, teát, tápszert, nem tudom, mi nálatok a menő... Lehet, hogy azzal simán visszaalszanak azonnal.

Egy ikres ismerősöm mesélte, hogy az ő lányai is gyakran fölkeltek éjjel, de ő át se ment hozzájuk, legfeljebb elszórakoztatta egymást a két gyerek, aztán elaludtak. Ha nem sírnak, csak ébren vannak, ez is lehet megoldás esetleg.

2011. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó amit írt az ikres ismerősökről, talán megoldás lehetne. Ha "csak" fentvannak, próbálj nem bemenni hozzájuk, hátha ők is elbeszélgetnek és alszanak tovább.
2011. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, adnál tanácsot, hogy hogyan lehet az éjjeli cicizést és kelést kiiktatni úgy, hogy ne verjük fel az egész környéket? :-)

(Tudom, kicsit igényes vagyok, de bármennyire is imádom szoptatni a 9 hónapos Fiamat, éjszaka azért már inkább aludnék. És nem az éhség kelti fel, mert 2 cuppantás után alszik mellettem tovább ... Mire jön a Kistestvér, szeretném, ha legalább éjszaka csak egyet kéne szoptatni:-)

2011. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a felkelés az nagy sírással kezdődik így emiatt felriad a tesó is,én velük alszom egy nagy matracon mert nem bírtam már egyszerűen nincs erőm éjjel fél óránként felkelni odamenni a kiságyhoz megnyugtatni majd mire visszafeküdnék kezdhetem a másikkal előről...inkább úgy döntöttem hogy ha éjjel felsírnak akkor ki a matracra hozzám és ott alszanak tovább de ez sem használt semmit ,éhesnek tuti nem azok mert volt hogy mikor már sokszor fel voltak adni akartam nekik vizet vagy tápszert és mind a kettőt elutasították,egyszerűen nem tudom mit tegyek a szobába nem merek őket bent hagyni mert ha fel kel az egyik de a másik aludna akkor azt is felriasztaná meg éjszaka nincs játék félek hogy akkor meg azt szoknák meg és felcserélnék az éjjelt a nappallal ,nehéz ügy a miénk de eddig semmi nem hatott nem tudom hol az arany középút de remélem mihamarabb megleljük...köszi nektek hogy írtatok :))aranyosak vagytok hogy szántatok rám/ránk ennyi időt:))
2011. dec. 29. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Drukkolok, hogy találj valami megoldást, vagy oldódjon meg ez a helyzet!
2011. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy legyen..már én is nagyon várom ....de ennyi idő után már jó is meg fura is lenne egyben hogy csak reggel látnám őket az esti lefekvés után:)))))))))
2011. dec. 29. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!