Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig volt babád...

Mennyi idős koráig volt babád reggelije és/vagy vacsorája tápszer/tejital/tej/kakaó/stb?

Figyelt kérdés
Mikor evett felkelés után, lefekvés előtt csak szilárdat?
2011. dec. 29. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Reggelije olyan 7 hónapos koráig volt tápszer, vacsorája majdnem 8 hónapos koráig. Azóta nem hajlandó meginni a tápszert.

Nyilván később, ha már kaphat tejet, akkor vacsora és reggeli mellé kaphat majd.

De most már szilárd a reggeli és a vacsora is.

2011. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 évesem tápszer reggelizik és vacsorázik cumisüvegből, ölben.

14 évesem kakaót reggelizik (bögréből, ágyban).


Szilárd kaja csak utána, később :)

2011. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

9 hósom 1 hete nem issza reggel a tápszert (amióta nem alszik vissza), azóta pép a reggeli.

Vacsorára még elfogadja, de csak ágyban. Mondjuk vacsorázik szilárdat 7-kor, utána kapja még a tápszert. De remélem, még jó darabig nem hagyja el.

2011. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lányom kb. 11 hónaposan hagyta el a tápszert (és mindenféle ilyen dolgot, mert sem a tejitalt, sem a tejet nem fogadja el). Most sem iszik ilyeneket, most 15 hónapos. Hiába kínálom.

Így ő nagyjából 11 hónapos kora óta rendesen reggelizik, vacsizik, és vizet iszik általában.

Sokszor olvasom, hogy milyen fontos lenne még a tejalapú étkezés, de ő inni nem szereti ezeket. Bár szerencsére a tejtermékek többi fajtáját (sajt, túró, joghurt stb.) eszi rendesen.

2011. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hónapos és reggel este 200-250 tejitalt iszik meg cumisüvegből.Délelőtt emellett egy kevés gyümölcsöt hajlandó csak enni.Vacsira kap rendesen azt amit mi eszünk és fürdés után elalvás előtt megissza a tejitalt.nem is szeretném ha leszokna róla!
2011. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...-250 ml-t,még mielőtt valamelyik belémköt!!
2011. dec. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk a kicsi tejet kap, a nagy kakaót, én kávét, így indul a nap 6-7 körül. Befejezésül is tejet-kakaót kapnak, 3 éves 4 hós és 20 hós. Felkeléskor azonnal kapják, reggeli csak kb. egy órával később jön. Ehhez ehetnek Jó reggelt kekszet, ha akarnak, még reggeli előtt.
2011. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondoltam/reméltem, hogy a gyerekek sokáig isznak tejet (vagy tápit vagy tejitalt). De lányom sem fogadta el, kb. 10 hónapos kora körül már csak este volt hajlandó inni egy kicsit.

Most 15 hónapos és mindig szilárdat eszik, este pedig mindig megpróbálkozok azért egy kis tejes itallal is, és néha elfogadja, néha nem. Pedig én is örültem volna, ha legalább 2 éves koráig ez nem jelentett volna gondot.

Viszont változatosan eszik, más tejtermékeket elfogad, úgyhogy nem lesz gond.

2011. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kislányom 9,5 hós, szerencsére gond nélkül issza reggel-este a tápszert. Én is szeretném ha jó sokáig ez így maradna. És örülök, hogy ez így normális, mert nem szeretnék neki reggel-este csak szilárdat adni. Reggel mindig visszaalszik a tápin, este meg fürcsi után megnyugszik rajta,szépe elalszik :)) Azt hittem hamarosan ki kell váltani a reggelit és a vacsit, ezen aggódtam, hogy hát mégis mire. Ez a rendszer nekünk nagyon bevált. Bár arra nem gondoltam, hogy hirtelen esetleg majd ő utasítja vissza.
2011. dec. 30. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!