Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem adadták be a gyermekü...

Akik nem adadták be a gyermeküknek a prevenart, miért döntötetek így?

Figyelt kérdés
Illetve, ha más oltást esetleg nem kaptak meg, miért?
2011. dec. 29. 23:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%
Mert biztos nagyon okosak,sokat tudnak a fertőző betegségekről,azonak következményeiről,valamint azért,mert akkora nagy felelősségük van.Egyébként nem kötelező védőoltás,lelke rajta.
2011. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Hát mert rémhír, hogy azért nincsenek járványok, mert vannak védőoltások. valójában már megszűntek a járványok, mire megjelentek a védőoltások.

A járványok, amik egyébként meg vannak, nem az a járvány, csak annak álcázzák a gonosz gyógyszergyárak, akiknek sokkal több hasznuk van egy oltásból, mintha járványban megfertőződőtt gyereket kezelnének élethossziglan, de legalábbis jó hosszan, mert van egy kislányismerős, aki átesett ezen a betegségen, és most 4 év után már egész jól van, lehet egyszer közösségbe is mehet, most már a család, ha nem beteg látogathatja. És kapja a gyógyszereket azóta is.

2011. dec. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
Azért - és különösen a kedves elsőnek címezném - mert tényleg elég sokat tudok a védőoltásokról, nem sajnáltam időt és fáradságot, hogy utánanézzek mindennek, hazai és külföldi szakirodalomban többek között, meg beszéltem jó pár olyan orvossal, akinek a szavában végtelenül megbízom. Vagyis igen, van bőven információm és a védőoltás - amellett, hogy bőven van igazság abban is, amit a második leírt - rengeteg káros dolgot tartalmaz, sokkal több kárt okoz, mint amennyi haszna van, már ha van egyáltalán. Ez a prevenar-ra és az influenzaoltásra különösen igaz. Nem véd meg szinte egyáltalán, az adott betegségnek ugyanis milliószor több elterjedt vállfaja van, mint ami ellen a vakcina szól, viszont feleslegesen leterheli a gyerek szervezetét egy csomó olyan dologgal, aminek nincs is ott a helye.
2011. dec. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
50%
Igen valószínűleg megint a csúnya gyógyszeripar mérgezi a gyerekeinket. Azért van oltás, hogy ne üsse fel a fejét a járvány. Elmaradottabb helyeken sok gyerek életben maradhatna, ha van oltás.Meg kell nézni Németországban milyen járványok voltak, mert a szülők nem oltattak.
2011. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Tényleg, abban a marhára elmaradott Németországban ki is haltak már a gyerekek... Te olvasod, amit írsz????
2011. dec. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Gabka azért annyit, az influenzának nincs olyan sok vállfaja, jó van egy pár, de annyira sok nincs. Alapvetően a nagy járványokat talán kettő okozza. De az influenza nem egy halálos betegség.


Viszont az agyhártyagyulladás az, nagyon nagy arányban halnak meg benne. Azért van ekkora szád, mert nem feküdt ott a gyereked még az intenzíven. A szomszédunk gyereke igen. és tudod el tudná mesélni milyen volt, ott imádkoztak a gyerekért és 5 gyerek halt meg az övéké mellett. Az övék életben maradt, mondom 5 év után már azt mondják egész jól van. De közösségbe, társaságba nem mehet, illetve erősíteni kell a tüdejét gyógyszerekkel.

Nem tudom, lehet azoknak a gyógyszereknek valami mellékhatásuk? Szerintem akkora dózisban kapta az antibiotikumot, hogy abból felépülni évekbe tellik neki.De örülnek mert a sok halott mellett ő legalább életben maradt és egyszer majd teljesen egészséges lesz, bár lehet a szívére és a tüdejére élete végégig gyógyszert kell szednie.


egyébként meg pont saját magadat cáfolod, mert az elmaradott vidékeken 80-90%-os a gyermekhalandóság, például agyhártyagyulladás miatt, tetanusz miatt stb És a fejlett országokban is ugyanúgy, ahol nincs védőoltás, most is hány gyerek meghalt, egy olyan járványban, ami ellen van védőoltás és lám nem mondhatod nem működik, mert Magyarországon nem volt járvány, sőt én fertőzőtt személyről sem hallottam és nem halt meg senki. Körülöttünk az összes országban tombolt.

Jó tudom, összeesküvéselmélet, átugrott hazánk felett, mert itt nem kellemes a klíma, dehogy a védőoltás miatt maradt ki hazánk. Az elmaradott keleti.

2011. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Igen olvasom, neked kéne kicsit utána nézni, és mint látod az előttem hozzászólónak se új dolog.
2011. dec. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem veszekedésnek szántam a kérdést, de azoktól kérdeztem akik nem adatták be, nem azoktól akik oltás pártiak, és csak hőzöngeni tudnak, h az oltásnak csak előnye van, hátránya semmi.

Köszi Gabika a választ, én is így gondolom, csak nagyon kevés ilyen emberrel találkozom, ezért tettem fel a kérdést, hátha más sem adat be ilyeneket. Amúgy Németországban élünk ahol semilyen oltás nem kötelező :)

2011. dec. 30. 18:05
 9/23 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem kötekedni akartam, ez a te döntésed, mi csak elmondtuk mik a buktatói, de ha te így látod jónak, akkor nem lehet beleszólni.
2011. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szinte éreztem, hogy nem itt élsz. :-) Itt óriási az agymosás, csak az jut valós információhoz, aki veszi a fáradságot és utánajár nem a bulvársajtóban, hanem tisztességes szakirodalomban, ha lehet, külföldi publikációkat is elolvas. Az emberek nagy része mindent elhisz, ami a tévében elhangzik és nem kérdőjelez meg semmit, komoly veszélybe sodorva ezzel saját magát és gyermekeit is. De persze itt az ilyen válaszokért lepontoznak, már megszoktam... :-))

Csak egy példa, ráadásul nem is valami szaksajtóban, hanem valamelyik tévéadón volt nemrég szó a bárányhimlő elleni oltásról. Ha valaki kicsit is odafigyelt és összerakta, ami elhangzott, jókat derülhetett a szakembereken. Elmondták, hogy a bárányhimlőt a herpeszvírusok családjába tartozó vírus okozza, nagyon nagy százalékban teljesen ártalmatlan betegség ami spontán gyógyul, nem igényel orvosi kezelést, legfeljebb a viszketést kell csillapítani. Kicsit később az is elhangzott - amellett, hogy folyamatosan szajkózták, milyen fontos is az oltás - hogy kisgyerekkorban gyakorlatilag teljesen veszélytelen, ártalmatlan betegségről van szó, nulla szövődménnyel. Szövődmények idősebb korban szoktak fellépni, főként ha valóban idős ember kapja meg a vírus. Megint pár mondattal később elmondták azt is, hogy az oltás nem véd egy életen át, folyamatosan gyengül a hatása, tehát idős korra tökéletesen elkapható. Ugyanakkor aki átesik a betegségen, az teljesen védett, akárhány éves.

Összegezve: ha a gyerek elkapja, semmi baja nem lesz, viszont egy életen át védett marad. Ha beoltatod, idősebb korára nem lesz hatása az oltásnak és akár nyugodtan bele is halhat, mert idős korban szinte tuti a súlyos szövődmény.

Ezek után ki az a marha, aki bárányhimlő ellen beoltatja a gyerekét??? :-))) Még csak nagyon utána se kell menni a dolognak, elmondták a tévében a szakemberek, csak közben arról beszéltek, hogy átoltottság így meg úgy, ha mindenki oltva van, akkor védett, ugyanakkor persze nem homogén az ország, ide is jönnek mások, a magyar emberek is utaznak, szóval úgyis be lesz hozva az a vírus, elkerülhetetlen.... De akkor meg megint ott vagyunk, ahonnan indultunk: jobb, ha a gyerek átesik rajta még az oviban...

A többi oltással kapcsolatban ennél sokkal durvább dolgok vannak, ha valaki mindazt elolvassa, amit erről már leírtak, komolyan menekülni fog az oltások elől.

A férjem 20 évet élt az USA-ban, az első ottani orvosi vizsgálaton körberöhögték, amikor meglátták a BCG hegét, megkérdezték, honnan jött. Mondta, hogy Magyarországról. Mire a doki: de hát az nem Európában van? Mert már csak az elmaradott, harmadik világbeli országokban oltanak ellene...

Eleddig még az Amerikai Egyesült Államok sem halt ki azért, mert náluk nincs BCG oltás... :-)))

2011. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!