Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mihez adhatom az őszibarackot?...

Mihez adhatom az őszibarackot? Mihez illik ízben? Mennyit kell ennie ahhoz, hogy ne kérjen már utána cicit?

Figyelt kérdés

Sajnos mindentől nehezen kakil és csak az őszibarack segít valamennyire. 2 napja adok sütőtökös almát, de ennek sincs hatása. A sütőtökhöz adhatom a barackot? És a krumplihoz?


Megeszik egy egész bébiételes üvegnyit, de szoőpizik utána. Ennyitől nem kellene jól laknia?


2011. dec. 30. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

sütötök-alma

sütötök-burgonya-alma

sütötök-burgony-sárgarépa

2011. dec. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szilva tökéletes a szorulás ellen
2011. dec. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nehezen kakil és azért adod akkor figyelj arra is, hogy mik azok amik fogják a székletet. Alma, krumpli, körte fogják, így nem biztos, hogy célt érsz el vele. Sütőtökhöz adhatod, az lazítja. Nem írtad mekkora a babád, de megpróbálhatod a Hippes szilvát, nekünk az nagyon jó volt amikor fogta a hasát valami, csak egyszerre ne egy egész üveggel, mert görcsöket is okozhat.

Próbálhatsz esetleg Laevolac szirupot, az is jó, nem tud hozzászokni. Nagy kín ez, de majd hidd el kinövi.

2011. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős. Lehet, hogy kicsi még a husikhoz, de az őszibarackhoz jó a pulykahusi. (mindig az üvegesekről loptam az ötleteket)
2011. dec. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

itatod evés után? mert természetes, hogy megszomjazik, a tej első része szomjoltó, ha nem kap inni, nyilván a megszokott "innáját" kéri :)


krumplihoz is adhatod de az fogó, tehát még inkább székrekedése lesz tőle.

a másik meg, hogy gyümölcstől ne nagyon várd, hogy jól lakjon, illetve csak rövid időre telitődik el tőle, hisz csak cukor, víz... ;)


egyébként meg nincs olyan szabály, hogy mit mihez szabad adni, bármit bármihez, azonkívül, hogy nem éppen finom étel sülhet ki belőle, más baj nem történhet

2011. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5.5 hónapos és másfél hónapja eszik mindenfélét. Amit eddig próbáltunk:

alma

keksz

őszibarack

sütőtök

szilva

banán

répa(de ezt nem szereti)

Valahogy be kell vezetnem a hasfogó ételeket is és csak a barack az amitől nem kakil keményet és van is belőle a fagyasztóban. Arra gondoltam, hogy ehhez keverhetném mondjuk a krumplit, ha passzolnak egymáshoz, mert így nem fogná meg annyira. Almához hiába rakom a krumplit, biztos nem lesz jó vége.

Még csak most szeretném elkezdeni kiváltani a tízórait, mert nagyon sokat eszik már gyümölcsökből. De ha nem lakik jól tőle, akkor miért ilyet adnak tízóraira meg uzsira? Akkor hogy lesz kiváltva az étkezés? Szoktam neki vizet adni evés után, de elég sok végzi a ruháján, mert kifolyatja a szájából. Csirkehusit januárban tervezek majd adni, azt tudom, hogy hhoz megy a barack.

2011. dec. 30. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem tartom gondnak, hogy utána cicizik. De ha úgy érzed, hogy már nagyon sok a gyümölcs, akkor valamivel dúsítani kéne. Ha jól olvastam, akkor már adsz neki kekszet, én pl. tízóraira még mindig csak gyümölcsös kekszet adok a lányomnak, pedig 9 hónapos. Az ő adagja, kb. 150 ml. gyümölcs és 3,4,5 db keksz, hogy jó állaga legyen. Uzsonnára én sinlac-al dúsítok, ez tej és glutén mentes rizs és szentjánoskenyérmag keverék. Orvos írja fel. Nekem már csak reggel, este és éjjel cicizik a gyerekem. Amúgy az én lányom is székrekedéses volt. Nekünk még a banán jött be. Ettől is sikerült kakilnia. Eleinte én is szinte mindenhez kevertem egy kevés őszibarackot. De pl. a sütőtökhöz felesleges, az eredményt hoz magában is. És még egy jutott eszembe, ha az almát megpárolod turmixolás előtt, nem hasfogó.
2011. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!