Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hónapos a fiam, reszeltem...

5hónapos a fiam, reszeltem neki almát, barackot, de nem ízlett neki. Vettem üvegeset hátha abból alma-őszibarackot, de az sem volt neki jó. Viszont sütőtökalmával az nagyon bejött neki. Adhatom neki?

Figyelt kérdés
Itt azt olvasom, hogy előbb alma lé majd almapép aztán baracklé és pép.De neki ez nagyon nem ízlett akkor most hogy csináljam?Sima répapürét adhatok? vagy sütőtökpürét?
2009. aug. 18. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 hónapos a fiam és nehezen tudom még az almával is megetetni. Szánj egy hetet minden íz bevezetésére külön. Tehát alma püré egy hétig, őszipüré 1 hétig, majd visszatérsz egy-két napra az előzőhöz.


Répát úgy tudom még nem szabad adni nekik!

Sok sikert!!

2009. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia! találtam egy cikket erről:

[link]

Amúgy mi a Hipp sütőtök burgonyával ezt ettük ez 4 hónapos kortól adható. Nekünk ízlet. És próbáld ki a Hipp Őszibarackos banános almát hátha. Nálunk az volt, hogy mindent banánnal evett, ezért gondoltam egyett és vettem ilyen banános almás barackosat benyomta persze:-)

2009. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek allergiás reakciók akkor nyugodtan adhatod neki.Azért javasolják az almát és a barackot elsőként,mert azok 99%ban nem allergizálnak. Az én kislányom szereti őket,akár alma,akár barack.Simán vagy keverve burgonyával,sütőtökkel. Arra figyelj hogy minden ízt minimum2-3napig kapjon, ez idő alatt ha allergiás rá akkor jelentkezik, és ennyi idő kell amíg megszok egy ízt. Ha az almát sütőtökkel szereti akkor add úgy. Répa helyett próbáld meg a burgonyát, sütőtökkel,almával,barackal, majd csak utána a répát. Ha bizonytalan vagy,olvasgass a babafalva vagy a hoxa honlapján, de ezeken kívül rengeteg van még.(babaszoba,kismamablog,gretabarbara.shp)Az első püréktől kezdve a "legbonyolultabb" kajákig mindent megtalálsz,elkészítést,tápértéket.
2009. aug. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%
Mi a kovetkezokeppen esszuk az almat, lereszelem neki, harom haztartasi kekszet osszetorok sodrofaval, majd leforrazom egy kis baba teaval, jol osszekeverem, es amikor kihult hozzakeverem az almat. Ezt igy nagyon szereti. az alma helyett hasznalhatsz mas gyumolcsot is.
2009. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!