Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kell-e aggódnom,...

Szerintetek kell-e aggódnom, amiért ilyen kis súlyú a kislányom (16 hónapos és csak 8,5 kg)?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban inkább hosszban nőtt (az megfelelő), tömegben alig. Egyébként nem néz ki soványnak. Jól eszik, egészséges, vidám, egész nap szalad. Én is mindig kis súlyú voltam a magasságomhoz képest, most a terhesség után kezdek "megfelelő" lenni.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2011. dec. 31. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha te aggódhatsz...

Nekem 16 hós és 7,5 kg, most kezd normálisabban enni. Ha éppen nincs front, nem nő a foga és nem kelt fel bal lábbal :) Vidám, rohangálós.


Hossz nálunk is rendben, sőt még némi hurkácska is van itt-ott. Súlyban én is "kicsi" vagyok/voltam.


De egyébként szépen fejlődik, csomó mindenben korosztályát megelőzi, a szintet minimum mindenből hozza. Csak a súlyából nem :)

2011. dec. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a súlya miatt, 1 éves kor felett már amúgy is lassan gyarapodnak, (kb 2 kg egy év alatt)ha csecsemőként is lassabban gyarapodott, akkor ezt ilyenkor már nehezebb behozni, mert rengeteget mozognak. Ha egyébként egészséges, akkor nincs miért aggódnod.
2011. dec. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom jövő héten lesz 17 hónapos, és kb 1 hónapja értük el a 9 kilót...Kb. 7 hónapos korától lassult a hízása, 1 évesen is csak 7 kg volt. Küldték vérvételre is anno. Minden rendben, egészséges. Ő szinte egyszerre ült le, majd állt fel, nem sokra rá el is indult. Iszonyat sokat mozog. Ne aggódj, nincs baj!

Egyébként az én lányom még szopik, és a rendes kaját nem csípi annyira, de probálkozom, hogy megszeresse. :)

2011. dec. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!