Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes anyukákat miért nem...

Egyes anyukákat miért nem érdekel más is a gyerekeken és a háztartáson kívül?

Figyelt kérdés
Nekem is van gyermekem, és teljesen meglep hogy egyes anyukák nem látnak tovább a gyereken és a háztartáson. És inkább szülnek még egy gyereket, mintsem vissza menjenek dolgozni. Engem érdekel a politika, a gazdaság, a divat, a tudomány, az érdekességek, filmek... És időnként már én érzem úgy néha mintha velem lenne gond, mert nem vagyok az a fanatikus anya típus.
2011. dec. 31. 20:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem vagyunk egyformák, azért. Van akit a kötés érdekel van akit a szörfözés. Ha valaki széleslátókörű, tájékozott, tanult, az azt is megérti, hogy van aki fehér van aki fekete.
2011. dec. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
87%

"És inkább szülnek még egy gyereket, mintsem vissza menjenek dolgozni."


Ezzel a mondatoddal nem értek egyet, mert nem azért kell gyereket szülni hogy ne kelljen dolgoznod.


Én tovább látok a gyereknevelésen és a háztartáson.Minden érdekel amiket felsoroltál, kivéve a divatot, de emellett fanatikus anyatípusnak tartom magam (bár nem egészen világos hogy mit takar ez a szóhasználat nálad), mert a gyerekem áll az első helyen.

2011. dec. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, de szívesebben elbeszélgetnék egy olyan Anyával, akinek megvan a saját élete, mint egy olyannal, aki másokkal foglalkozik és a saját egóját nyalogatja, hogy milyen fa@a ember, "érdekli a gazdaság, divat, tudomány", blablabla, ráadásul burkoltan az álszemérem köntösébe bujtatva hozzáteszi, hogy "időnként úgy érzem velem van gond", azt várva, hogy nyalogassuk továbbra is az egóját, hogy dehogy van veled gond...


Szóval a gond az, hogy bár azt hirdeted, hogy érdekel ez meg az, de mégis általánosítasz Anyákról, feltehetően azokról, akiket nem is ismersz. Ha meg ismered őket, még szomorúbb mert, miért nem kérdezed meg őket magad???


Szóval jobb lenne, ha tényleg inkább a tudománnyal és a gazdasággal foglalkoznál, minthogy a gyerekes kérdéseiddel bombázd az olvasókat!

2011. dec. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért van veled a gond, mert széles az érdeklődési köröd, hanem azért, mert olyan dolgok iránt is érdeklődsz, amikhez semmi közöd.

Engem sok minden érdekel, de soha nem izgatott az, hogy egy másik ember vajon csak a családjának él, vagy más is érdekli.

Akikkel meg szoros a kapcsolatom, azt én is érdeklem a háztartáson és a gyereken kívül:)


Ha ismered ezeket az embereket közelebbről, akkor sem értem, miért zavar, legfeljebb ne tartsd velük a kapcsolatot, ha meg csak futó, felszínes az ismeretség, akkor látatlanban ítélkezel.

2011. dec. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
28%

Mert ma "csak" az a jó anya,aki majom-szeretetettel szereti a gyerekét! Aki nem tölti minden percét a gyerekkel,azt rossz anyának tartják.

Pedig éppen ők a rossz anyák,mert rosszul nevelik a gyereküket.

2011. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
azért, mert erőmön felül teljesítek azért, hogy a gyerekek körül minden a legnagyobb rendben legyen, tisztaság legyen itthon, legyen mit enni, legyünk sokat levegőn/lakáson kívül. Engem nem érdekel a politika, épp eleget szívtam már miatta. Sosem szülnék azért gyereket, hogy ne kelljen dolgoznom. (ez milyen már...:S) látod mennyire nem vagyunk egyformák? Téged valszeg nem zavar a kosz, vagy hogy a gyerekkel eleget legyen foglalkozva. Ha nem így lenne, nem tetted volna fel ezt a kérdést;) tudod, azért mögé lehet látni egy-két kérdésnek:)
2011. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

Engem például teljesen felemésztenek a napi teendők. Ne felejtsd el azt sem, hogy minden családban más a munkamegosztás a szülők között. Van olyan, ahol minden anyuka nyakába szakad. A gyerekek között is óriási különbség van. Van olyan gyerek, amelyik szívesebben eljátszik egyedül, van amelyik téged fog nyaggatni, hogy játsszatok vagy jobban igényli a gyermektársaságot, így vinned kell mindenfelé.


Én személy szerint azért vagyok kipurcanva, mert bevállaltam egy MA képzést a gyerek mellett (hála Istennek, jövőre végzek vele) és mert van egy nyolc órás állásom. Csomó minden érdekelne egyébként, imádom a filmeket, a könyveket, a színházat, a tudományt és a divatot is de annyira azért nem, hogy a napi 5 órás alvásidőmet feláldozzam értük. Jövőre minden másképpen lesz, mert egyrészt a sulinak vége lesz, másrészt nagyon szeretnénk már egy kistesót és ha összejön, nem fogok megint a munkahelyemről szülni menni. Biztosan táppénzen leszek az utolsó 3-4 hónapban.

2011. dec. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Na pillanat, én nem valamiféle vitatémát akartam elindítani.


A fanatikus anya típuson olyan anyákat értettem, akiknek kizárólag a fejükben mindig csak a gyerek és a háztartás jár, és nincs ezen túl más gondolatuk. Inkább minden nap takarítanak, ahelyett, hogy mondjuk csak két naponta takarítsanak és mással foglalkozzanak. De ez csak most egy pl a sok közül.


Vannak anyukák akik azért szülnek gyereket, mert már nem tudják elképzelni hogy visszamenjenek dolgozni - akinek nem inge ne vegye magára.


Van nekem is saját életem és én is gondoskodok a családomról, de szeretek másról is beszélgetni, sőt örülök ha néha ki tudok szakadni a háztartás és a gyereknevelésből.


És hozzáteszem én általánosítottam, de ti belementetek egy támadó személyeskedésbe...

2011. dec. 31. 21:29
 9/36 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is az bántja a szemem, hogy miért fáj neked az, hogy valaki a gyerekének és a háztartásának él. Ha neki úgy jó, az téged miben gátol? Én főiskolára jártam 2 gyerek mellett és naponta olvasok ha csak pár oldalt is, ettől függetlenül nem zavar ha valaki nem.
2011. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%
Nem ingem, nem veszem magamra.
2011. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!