Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekes család vagyunk,...

Két gyermekes család vagyunk, mostanában úgy érzem, hogy én csak adok-adok szeretetet, figyelmet, törődést, biztonságot, de én a gyerekeken kívűl a férjemtől már semmit sem kapok. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Számonkér, hogy ezt hová pakoltam, azt miért nem raktam már el, miért kell ennyit mosni, miért nem takarítottam ki.Hiányzik,hogy valaki szeretettel megsímogasson,megöleljen,a szexuális életünk nagyon-nagyon lecsökkent,jó ha havi 1 alkalommal történik valami,este még egy jóéjszakát pusziért is szólnom kell,majd fáradtságra hivatkozik a férjem,hogy neki nincs ideje ilyen későn már beszélgetni...:-( sosem hittem,hogy ennyire elértéktelenedem a szemében,pedig igyekszem sok mindennel megfelelni a feladatkörömnek.

Nagyon vágyom már arra,hogy visszamehessek dolgozni,de ebben nem támogat a férjem,hanem nagyon ellenzi,pedig érzem nagyon jót tenne nekem lelkileg,sikerélmények érnének,kicsit felszabadulnék.

A kissebb gyermek rövidesen 2 éves.


2011. júl. 2. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Úgy híják ezt az állapotot a házasságban,hogy hullámvölgy.Minden házasságban előfordul,többször is.

Sok-sok kommunikáció,és kompromisszum,az kell nektek.

Akkor is mond el mi bánt,ha nem akarja,és kérdezd meg te is,hogy mi bántja.


Nem lehetetlen átlendíteni jó felé,csak kitartás kell hozzá!


Tapasztalat.:)


Van egy jó könyv is a házassági válságokról:Gary Chapman:Egymásra hangolva.

Nekem sokat segített.

2011. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos így teljesen tönkre fog menni a kapcsolatotok. Amikor otthon van ülj le vele és mond el neki, hogy ez neked így nem jó és nem érzed magad nőnek mellette. Ha nem beszélitek meg a dolgokat, akkor sajnos rövidesen szét fogtok menni.
2011. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Sok-sok kommunikáció,és kompromisszum,az kell nektek.

Akkor is mond el mi bánt,ha nem akarja,és kérdezd meg te is,hogy mi bántja"


Éppen a kommunikáció hiánya jellemző nagyon,én próbálom áttörni a falat,de nem megy,rendszerint elfordulva az ágyban könnyes szemmel forgolódom,miután aznap este sem méltat arra,hogy legalább elbúcsúzzon,megsímogasson.

Valahogy úgy érzem,hogy ha ennyire rideg tud lenni velem,akkor nincs is már értelme ennek az egésznek.Jól emlékszem,pedig már régen volt,hogy mennyire ki tudja mutatni ha szeret valakit,ma már csak a gyerekekk felé mutatja ki,még egy simogatással sem,csókolózni egyáltalán nem szoktunk,még a havi egy szex alatt sem jellemző...ez annyira szánalmas.

Abban nem gondolkozom,hogy válni szeretnék,inkább a megalkúvást érzem egyre biztosabban.

2011. júl. 2. 12:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Már én is éreztem ezt, amit Te. Legutoljára a 3. babám születése után. Egyszerűen kapálóztam már egy kis figyelemért, de állandóan lerázott valamivel. Aztán már annyira kiakadtam, hogy éreztem, tennem kell valamit, mert már depresszióba esek, ha nem történik valami. Akkor úgy éreztem jobb lesz, ha elválunk. (Tudom hülyeség, három gyerek, stb..., de így éreztem) Leültem elé, elmondtam, hogy most már pedig végighallgat, mert én nagyon hamar el kívánok tőle válni, és megkérem, hogy húzzon el otthonról, mert nem kívánok a továbbiakban vele élni. Na annyira még nem csodálkozott sosem. 3 napig martuk egymást vagy csak beszélgettünk, de végül is elég sok mindent meg tudtunk értetni egymással. Nem mondom, hogy egy hónappal később már minden rendben van közöttünk (azért én is hibás vagyok dolgokban, túl fáradt vagyok bizonyos gesztusokhoz már), de sokkal jobb.
2011. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Neki mondtad már ezeket?
2011. júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy érzem,hogy egyértelműen a gyermekekkel járó sok-sok teendő miatt és az egyásra jutó idő kevés volta miatt jutottunk el idáig.

A nagyobbik ovis gyermekünk éjszaka nem alszik a saját szobájában,hiába altatjuk el ott és kísérjük vissza 100-szor.A pici miatt is gyakran fel kell kelni.

A férjem hazaér hullafáradtan én is fáradt vagyok,de nem is igazán fizikailag,hanem lelkileg ,nincs egymásra időnk,a gyerekekekt a nagyszülők nem vállaják el,csak ha orvoshoz kell elmennünk,tehát kettesben már ezer éve sehol nem voltunk.

Nagyon szeretjük a gyerekeket,a férjem jó apa,irányukban nagyon türelmes,gondoskodó...bár csak lennék én is gyerek és akkor megkapnám a törődést,szeretetet már ezt gondolom néha.

Hogyan lehet élni így,hogy idejét nem tudom mikor éreztem egy őszinte szeretetmegnyílvánulást a részéről???

Annyira értéktelennek érzem magam,kifelé nem mutatom,de belűl zokogok.

2011. júl. 2. 13:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy érzem ha már nekem kell számon kérnem,kierőszakolnom,hogy kimutassa,hogy még fontos vagyok neki,akkor úgy az már nem őszinte,nem is kell ilyen áron,inkább várom,hogy talán rájön,talán magától...de nem történik semmi...
2011. júl. 2. 13:55
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
A fenti könyvet én is ajánlom, nagyon hasznos. Ha nem hallgat meg sosem, írj neki levelet vagy emailt. Jó lenne kideríteni az okát, miért ilyen. Lehet, hogy észre sem veszi, hogy neked ez kevés, azt hiszi, hogy ő mindent megtesz, keresi a pénzt, dolgozik. Lehet, hogy már nem nőként, hanem a gyermekei anyjaként és (bocsi) házvezetőnőként néz rád - erre is van megoldás, tedd újra széppé és érdekessé magad. Az sem kizárt, hogy van valakije, csodálkoznék, ha egy pasinak havi 1 szex elég lenne... És így neki nagyon megfelel, hogy te otthon vagy a gyerekekkel, ellátod mindennel. Gondolkodj el ezeken és tartsd nyitva a szemed. Aztán állj a sarkadra és cselekedj.
2011. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez a tipikus hiba, amit a nők elkövetnek.


Azt hiszik, hogy majd utalásokból, jelekből ért a pasi, netán "magától rájön". Hát nem. Erre a férfiak nem képesek, ők azt tudják, amit mondanak nekik. Ha nem mondasz semmit, akkor ő azt hiszi, minden rendben.


Le kell ülni, és beszélgetni kell. Ha ezek után SEM megy, nem változik semmi, akkor el lehet gondolkozni a kapcsolat jövőjén. De annyit megérdemel a férjed, hogy legalább esélyt adsz neki - de amíg nem tudja, mi a baj, addig nem tud változni.

2011. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is mindig vannak ilyen időszakok, vagyis hullámvölgyek a kapcsolatunkban.

Vagy az is lehet, hogy mindig ez van, csak amikor magam alatt vagyok lelkileg, akkor jobban felveszem, míg ha rendben vagyok, akkor nem veszem észre...

Én ilyenkor folyamatosan mondom a magamét vagy ha hatástalan, akkor pár napra teljesen magamba fordulok és hozzá sem szólok :) Ilyenkor ált. veszi a lapot és akkor megbeszéljük a dolgokat, jobbanmondva én beszélek javarészt :)

Én is fenyegetőztem már párszor, hogy elhagyom, ilyenkor mindig tiltakozik, hogy de hát ő szeret, csak értsem meg, hogy ő nem egy olyan típus, mint akire én vágyom :)

2011. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!