Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell elkezdeni...

Mikortól kell elkezdeni húzgálni a kisfiam kukiját?

Figyelt kérdés
2 hónapos, tanácsokat kérek
2009. máj. 21. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

2 lány után született meg a kisfiam, és én attól féltem, hogy ezer különféle tanácsot kapok ez ügyben, sajnos így is lett... a mi gyerekorvosunk már egy elég idős nő, Ő azt mondta, hogy már születésétől kell, rendszeresen. Szintén ezt mondják a vele hasonló korú anyukák, hogy ők húzgálták anno, 30-40 éve, mert mondták nekik, hogy KELL. Nagyon sok ellenvéleményt is hallok, olvasok. Pesti barátnőmnek azt mondták, hogy nem szabad hozzányúlni. Szóval én is kíváncsi vagyok, igazából mi a jó.

2009. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem (és az orvosom szerint) egyáltalán nem. Majd a doki megnézi 1 éves korában.

Én sem huzigáltam a fiamnak.

2009. máj. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: amúgy nem húzgálom, akármit is mond a doki:-( lehet, hogy rosszul teszem, de úgy érzem, hogy nem helyes húzgálni....
2009. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom inkább ne húzgáld, mert csak egyéves kor után lehet, de akkor is az orvosra bízdd, az a biztos.
2009. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hós,én sem bántom.Fürcsinél picit hátrahúzom,hogy megbírjam neki mosni és ennyi.
2009. máj. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy éves koráig nem szabad hátrahúzni.Egy éves kora körül éri el azt a tágulást, amikor egyáltalán meg lehet ezt valósítani, addig meg oda van tapadva.Nagyobb kárt lehet tenni vele, mert ha sérült, és nincs meg várva hogy kitáguljon, a fityma, akkor bíztos h, hogy kell majd metszést csinálni, a baba egy éve kora előtt, mert begyulladhat,megsérülhet stb...
2009. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
9 hós fiam van, nekem azt mondták az elejétől fogva, hogy huzigáljam, de mindig fürdésnél, és CSAK annyira amenyirre a bőrke engedi.
2009. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Szia!Nekem van egy 18 éves fiam,és egy 18 hónapos fiam.Egy hónapos koruktól húzgáltam mind a kettőnek,és a nagyfiún tapasztalva jól tettem.De tényleg ahány orvos,annyi félét mond.A huzigálást meg nem úgy kell elképzelni hogy na akkor tövig tépi az ember rögtön elsőre,hanem tényleg csak amennyit a bőr enged erőltetés nélkül.
2009. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanaz a véleményem, mint az előttem szólónak. A fiam 9 és fél hónapos. A kórházban már a gyermekosztály főorvosa felhívta a figyelmemet a "huzigálásra", aztán a gyermekorvos itthon és végül a védőnő is. Minden tanácsadáskor rákérdeznek. Nem rángatni kell,hanem fürdéskor finoman "bepróbálkozni". Nálunk ezt Apuci csinálja, mert én úgy féltem szegényt. A férfiak csak jobban értenek a kukihoz :-)))

Amúgy meg nagyon tündér: vigyorog közben:-)))

2009. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!