Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor erdemes elkezdeni a...

Mikor erdemes elkezdeni a bilire szoktatast?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 02:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is babafüggő. Amikor kezd érett lenni rá, úgy érzed, meg kipróbálod, hogy rajta marad e a bilin.

Én 1 éves korában vettem neki a bilit, és ki is próbáltam rögtön, hogy reagál rá. Egész jól megmaradt rajta, a játékai közé raktam először, és néha csak úgy gondolt egyet és ráült ruhástól. Aztán 1-2 hónap után betettem a fürdőszobába. Ha egyedül vagyok vele, kénytelen vagyok cipelni magammal a wc-re is (olyan, mint a szélvész), és olyankor mindig mondom neki, hogy mit csinálok. Most 15 hónapos. Pár napja vettük észre, hogy szól, ha rájön a kakálás vagy a pukizás. Na nem mindig szól, de nagy százalékban igen. Azt gondolom, ez az első jele annak, hogy kezd érett lenni rá. Ha pedig szól, olyankor rohamléptekben hozom a bilit. Még nem sikerült belekakálni a bilibe, mert ha még nem volt benn a gatyában, és ráültettem, akkorra elment az ihlete:D

Másfél éves kora körül kezdenek el a babák érettek lenni rá. Valakinek sikerül eddigre szobatisztaságra nevelni a gyerekét, de általában 2 éves korra tehető ez. Mostanában meg már inkább 3. De minél később kezdi el az ember, annál rövidebb ideig tart az átszokás (állítólag) Az unokazúgom most lesz 3 éves a napokban. 2-3 hónapja szobatsiszta. 2-3 hétbe telt neki.

Szóval szerintem ideében vegyél egy bilit, és figyelgesd. Ha neked pisilni, kakilni kell, te is mond el neki, vidd a wc-re, hogy lássa, hogy csinálják a nagyok. Szerintem ez is segít.

2011. nov. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Èn úgy tudom, hogy a gyerek 1,5-2 éves kroában lesz tudatában hogy tudja kontrolálni a kakit, pisit.

ìgy ezelött nincs szükség rá. azt írják mindenhol kb 2 évesen lehet vele elkezdeni megismertetni a bilit stb..


ha elöbb szobatiszta akkor lehet hogy bepisil és te mérges vagy rá, pedig öneki foggalma sincs hogy miért vagy merges, mert nincs tudatában hogy képes vissza tartani.

2011. nov. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!