Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaöltöztetésben mik azok a...

Babaöltöztetésben mik azok a ruhadarabok amiket praktikusnak tartasz és mik azok amiket utálsz illetve fölöslegesnek érzel?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam. Jól betankoltam neki rugikból, hát ő nemes egyszerűséggel úgy értelmezi a rugit, hogy azt le kell rúgni magáról, legyen az akármilyen fajta. Úgyhogy mi harisnya body pártiak vagyunk. A babáknak való kapucnis pulcsikat utálom úgyis szinte csak fekszik tök zavaró az a kapucni.Karácsony előtt az 5 éves nagytesóval csini rucit kerestünk a picinek karácsonyra. Sorra hozta nekem a cuccokat, én meg mondtam neki: Ez a body nem jó mert nem gombos a nyaka kinyúlik, ez a nadrág nem gumis derekú és sok rajta lógó bigyó nem jó, a kis mellény nem kell mert kapucnis a pulcsi belül szőrös túl meleg a lakásba stb Nekem először ezek fontosak aztán jöhet hogy cuki vagy nem cuki.Nem is sikerült venni semmit:) De volt ott egy pocakos kismama aki megköszönte hogy hangosan gondolkodtam mert vett volna pár dolgot aminél bele sem gondolt hogy nem lesz majd praktikus. Nemet és kor is írjatok.
2012. jan. 1. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Felesleges: garbós body. Nincs is nyakuk. :)

Az én fiam sem tolerálta nappalra a rugdalózót, nyáron nem kellett, őszre meg már mászott, felállt, a rugikból folyton kihúzta a lábát, így nálunk maradt a melegítőnadrág, harisnya, zokni. Csak pizsamának használjuk.

A legtöbb nadrág derékban szűk, a legtöbb baba pocis, folyton bevág nekik. A kantáros nadrágoknál sokszor nagy a derék, kantár rész, a lába meg rövid.

Kapucnis pulcsija egy van, az elmenős, azt azért szeretem, mert ha ráhúzom a sapijára, nem tudja azt ledolgozni.

Főleg a kislány ruhákon ámulok néha, annyi felesleges lógó izébizét, csicsát rátesznek, kis habostorta lesz benne a gyerek.

2012. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

5.5 hónapos a lányom.

Van jópár kapucnis pulcsija, de őt nem zavarja. A rugi nálunk is felesleges, nem is veszek már belőle. Az olyan sapikat nem értem, hogy mire jók ami nem védi a fülét (nem nyári). Pont jó a fejére, de a fülére nem tudom ráhúzni. Feleslegesnek tartom még a kis mamuszokat ilyen idős korban. Mindig lerúgja és nem is kell a lakásba. A sálat sem tudom használni, mert az overálból és a kabátból sem lóg ki a nyaka. A csini cipőket sem adtam még rá soha. Meg azt nem értem, hogy egys pulcsik miért olyan bő szabásúak. Mintha túl vékony lenne hozzájuk. Mosz így hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7 hónapos a lányom. Én mindig ujjatlan bodyt és rugdalozót adok rà. Abban is alszik. Szerintem ennél kényelmesebb nincs. Nem nyomja a hasát sem. Ha jò a méret akkor nem húzza ki lábát. Én a testre feszülős rugdalozót szeretem. A nadrágtòl ráz a hideg. Meg a pullovertől is,mert mindig a nyakában köt ki:( és a sál is felesleges
2012. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is rugi párti vagyok.9hós a kilányom.

A kapucnis dolgokat én sem nagyon kedvelem a babámon.

A rugi kérdést úgy oldottam meg,hogy húztam,vagy húzok rá egy zoknit ,ami nem szoros,de tart annyira,hogy nem húzza ki belőle a lábát.

Kényelmes a rugi,nem szorítja őket,védi a derekukat szerintem.

2012. jan. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kifeszítette magát benne!!!

Alváskor body&harosnya nálunk is. Viszont nappalra body + nadrág + zokni. Érdemes olyan zoknit venni amit nem tud lerugni, de nem szoros. nálunk csak az f&f-es zoknik jöttek be amik szinte felveszik a lába alakját.


Ha hűvösebb van és mondjuk úgy találom, hogy a nyakánál jó lenne ha lenne anyag akkor vagy egy vékony mellény vagy egy pulcsika.


4 hónapos kislány anyukája (akire már 80as ruha kell:S)

2012. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!