Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb ha az első hetekben...

Jobb ha az első hetekben rendszerezzük a baba napjait, vagy inkább majd csak később legyen időhöz kötve a szopi, a babusgatás, pancsi, szundi?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk haza a kórházból, én azt tartanám jónak, ha már most rendszereződne a Picike napja, így talán neki is könnyebb lenne. De sokan azt mondják, hogy igény szerint szoptassam, és legyen ölben. Viszont attól félek, hogy nagyon rászokna ehhez, és nem lehetne később rendszerezni.
2009. máj. 21. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis időd, akkor vedd ki a könyvtárból a Suttogó titkai c könyvet, és olvasgasd! Abban nagyon sok minden benne van. Nekem még nincs kisbabám, de a könyvet alig tudtam letenni.

Szerintem és a könyv alapján is a legjobb, ha a kicsinek a lehető leghamarabb megpróbálod beállítani a napirendjét, így ő is jobban fogja magát érezni, hiszen tudja, hogy mikor mi fog vele történni...

Amúgy GRATULÁLOK! :) Sok boldogságot! :)

2009. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én arra törekedtem, hogy a fürdés már a kezdetektől rendszeres legyen. Igazodtam a kórházihoz eleinte, aztán kitoltuk mindig 5 perccel. Szerencsére az evéssel nem volt gond, mert ő pontosan 3 óránként evett :)Ahogy cseperedett úgy alakítottuk a rendszert.
2009. máj. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez sajnos babafüggő!Én is szerettem volna, ha van napi ritmus, de az én babám nagyon nyűgösködős volt!Nővérem babája viszont hajlandó volt nagyon hamar beállni egy napi ritmusra!
2009. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ajánlom a Suttogót! Persze tényleg babafüggő, hogy hogy sikerül kialakítani egy baba napirendjét. Ahány ember, annyi tanács. Nekem is valaki azt mondja, hogy rendszer, valaki meg hogy igény szerint. Próbáld ki mind a kettőt és majd te meglátod, hogy nektek melyik a kényelmesebb! Mi a fürdetést este 7-kor szoktuk, bár néha ide vagy oda csúszunk. Enni pedig 3-4 óránként. Minek erőltessem a 3 óránkénti kaját, ha a kisfiam nem éhes. Nem erőltetem. Bár ez attól függ, éppen mennyit evett előzőleg.

Amúgy nem értem ezt... "legyen ölben"! Miért is? Mármint állandóan? Azt nem szabad. Mármint ha állandóan ölben lesz, akkor ragaszkodni fog ehhez, és később egy lépést sem fogsz tudni tenni nélküle! Addig legyen ölben, míg eszik és míg babusgatod, foglalkozol vele. Én is szeretem ölben fogni és úgy beszélgetek vele. :) De ha alszik, akkor kiságy!

3 hetes kisfiúka anyukája

2009. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hidd el a rendszerezes nagyon jo dolog,neki is, es neked is.En nem igazan vagyok hive az igeny szerinti szoptatasnak,de aki igy csinalja azt is megertem.A suttogo konyv nagyon jo,en is ajanlom figyelmedbe.Persze csak akkor ha a rendszert valasztod.En az elejetol kezdve rendszert vittem a napokba,es bevalt.2,5hos koratol atalussza az ejszakat,es mar tudja mi utan mi jon.7hosak vagyunk.
2009. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én kisfiam nagyon mosolygós,nyugi bébi,aki akár fél órát is eljátszik egyedül,most 7 hós: sose hagytam sírni,rengeteget volt/van ölben,ahogy igényli,igény szerint szoptatom és hagytam,hogy ő alakítsa ki a napi rendjét,leszámítva a fürdést és az esti rutint. így kialakult a sajt biológiai ritmusa, nem mondom,hogy zökkenőmentesen,de én el sem tudom képzelni,hogy milyen lett volna,ha én osztottam volna be az idejét. Így könnyebb volt és a végeredmény ugyanaz - de ha nektek jobb,hogy kialakítod a legelején akkor próbálkozz meg azzal. az ölelgetésre ilyen picin még nem tud rászokni,nagy szüksége van rá
2009. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A fürdést és az estét próbáld kialakítani lehetőség szerint állandóra (időpont, sorrend). Aztán majd a napját alakítja ő, meglepően rendszeresre. Ami időről-időre változik ugyan, de hosszabb ideig mégis ugyanolyan napok lesznek. Nálunk (4 és fél hós) az első két hónapban 3 óránként evés, utána alvás volt, aztán két hétre borult a dolog, össze-vissza napjaink lettek. Csak a fürdés, utána evés és alvás nem változott. Aztán láss csodát, magától beállt a kiscsaj, és hetek óta ugyanaz a menetrendünk nap mint nap.
2009. máj. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!