Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend beállítása, napszakok...

Kerria kérdése:

Napirend beállítása, napszakok visszacserélése miatt kérnék tanácsot Tőletek, mit tegyek hogy "rendesen" működjünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom inkább éjjel aktív, valamint hasfájós, és kb. este 9-től hajnal 3-ig fenn vagyunk, sírunk, nézelődünk , aztán megint sírunk, néha átcsap ordításba (hasfájás miatt)is, ha sétálgatás közben elalszik, amint leteszem, vagy leülök azonnal felébred.


Napirendet hogyan állítsam be? Hisz van amikor csak 40 ml eszik, ekkor értelemszerűen 1-1,5 órát alszik, valamikor 70 ml-t eszik és akkor akár 3 órát is alszik. Azt olvastam, hogy alvó gyereket ne ébresszünk fel, de ő nap közben alussza a 3 órákat, és éjjel-hajnalban pedig csak 1,5 órákat.


Köszönöm a segítséget!


2012. jan. 2. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

nagyon pici lehet még a babád.

tök normális még így!


napirend? hát kb. fél éves korig nem az a napirend, hogy délben bevág pont 120ml-t a baba és alszik 3 órát :DDD


az a napirend, hogy mondjuk 7kor megfürdeted és megeteted, aztán meg sorban történnek a dolgok (alvás, evés, játék...)


éjjel ne pelusozd ha nem kakil, ne kapcsolj lámpát és adj neki hasfájádsra szert (infacol, G.W.)

2012. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1 hónapos a babám... de többen mondták a környezetemben hogy be kell állítanom a napirendjét... emiatt kérdeztem.


Sólámpa világít csak, ha felkelünk éjjel, pelust is akkor cserélek, ha rengeteg a pisi, vagy értelemszerűen kaki. Pár napja kezdtük el az infacol-t, remélem hatni fog. Köszönöm a segítségedet!

2012. jan. 2. 16:57
 3/3 anonim ***** válasza:

én nem állítottam be semmi napirendet, hagytam, hogy minden úgy legyen ahogy ő szeretné. akkor altattam mikor álmos volt, 3 óránként evett, annyi volt, hogy evés, játék, alvás, ha tudtuk tartani tartottuk, ha nem nem. aztán 6-7 hónapos korában szépen beállt ő maga, egyszer csak azt vettem észre, hogy egy hete már egy időben lett álmos délelött, a korábbi fél óra helyett másfél órát aludt. egyedül az esti 7 órai evés, aztán fürdéshez ragaszkodtam. most ott tartunk, hogy lerakom a kiságyába, alvásidőbe, ő maga szépen kezeli a cumit, maciját, még dumálgat, aztán én már csak betakarni megyek vissza mikor elaludt. korábban én babám is hasfájós volt, és sokat sírt, nehezen aludt el, csak kézben aludt el, de a 3.hónapban mintha elvágták volna. onnantól kezdve egész nap vigyorog, jókedvű, nincs semmi gondja.

szóval kitartás, még nagyon pici a babád, figyeld, hogy ő hogyan szeretné, és ne hallgass másra csak magadra. az a legjobb a babádnak

10 hós fiú anyukája

2012. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!