Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a Windows7 optimális...

Mi a Windows7 optimális virtuális memória beállítása?

Figyelt kérdés
Az XP-nél volt ilyen, hogy érdemes a minimum és maximum méretet egyformára állítani, meg nem a rendszermeghajtóra tenni stb. Win7-nél mi a helyzet? És igaz lehet, amit valahol olvastam, hogy megfelelő nagyságú RAM esetén (nekem 4 GB van) nem is szükséges és minimumra lehet venni? És ez tényleg gyorsíthatja a rendszert? (Mert állítólag magát a RAM-ot gyorsabban tudja olvasni, mint a vinyón lévő virtuális memóriát.) Dióhéjban ennyi. Köszönöm!!!
2012. jan. 1. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

4GB és afölötti RAM esetén nem is szükséges virtuális memória, ha nem éred el a gép használata során a 4GB memória használatot. Ha igen, biztosítéknak meghagyhatsz mondjuk fix 2gb-ot.

Azért felesleges sok memóriánál, mert a merevlemez nem lesz olyan gyors, mint a RAM, ezért nem sokat dob rajta. Kisebb memóriánál azért kell lapozófájl, hogy ne alakuljon ki várósor szabad RAM-területre várva.


Beállítás: ha automatikus, hajlamos a rendszer egyre nagyobbat lefoglalni. Ha tól-ig van beállítva, akkor fixen foglalja le, és váltakozó a mérete. Ha fix kezdő és végértéke van, akkor pedig csak annyit foglal le.

2012. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor beállítom erre a fix 2 GB-ra. És tényleg érdemes egy másik (nem rendszer) partícióra helyezni? (Mondjuk nem szívesen tenném, csak ha tényleg sokkal jobb.)
2012. jan. 1. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmit hátrány nem ér, ha nem a rendszerpartíción van. Ugyanúgy használni tudod. Előnye annyi, hogy nem ott foglalja a helyet.
2012. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én pont a rendszerpartíción hagynám, ahol alapból van, mert nem szeretném keverni a fontos adataimmal a másik partíción. Hiszen a "rendszer" része, legyen is ott! De olvastam több helyen is, hogy érdemes (fogalmam sincs miért) máshová tenni. Mi lehet e mögött?

Köszi!

2012. jan. 1. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A lapozófájl másik partícióra történő áthelyezésével növelhető a Windows teljesítménye, valamint a rendszerindító partíción lévő szabad hely mérete.


[link]


A Windows ugyanis a lapozófájlt alapesetben a saját partícióján helyezi el, de ha van egy másik, viszonylag nagy szabad hellyel rendelkező merevlemezünk, akkor érdemes arra áthelyezni a virtuális memóriát, hogy így is kisebb terhet rakjunk a Windows 7 meghajtójára.

2012. jan. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 1. 16:07
 7/8 Berényi Joci válasza:
Nekem win7 van 1 giga rammal ,akkor minimum 2 gb-ra vigyem fel és a másik patricióra ( d-re ) tegyem mert ? Mert ott van több hely .
2014. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jobb automatán hagyni,nem kell lekorlátozni....

Aki meg olyat ir cikkeben hogy él már nem kell,annak csak annyit hogy probálja ki....majd jön a pofára esés.

2015. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!