Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás! Most akkor...

Alaszka kérdése:

Hozzátáplálás! Most akkor rosszul teszem, ha minden főzelékébe krumplit teszek? És mi a helyzet a babakeksszel? Többi lent.

Figyelt kérdés
Olvasom már több helyen, hogy a nitráttartalom miatt a földben termő zöldségeket heti 1-2 alkalomnál többször ne adjunk. Akkor mit adjak, hiszen eddig csak krumplit, répát, céklát és sütőtököt ehet, és mindegyikbe teszek krumplit sűrítésnek...Meg pl. céklafőzeléket csináltam, de akkor azt már másnap nem adhatom neki?? A másik ellentmondás, hogy adjunk-e kekszet vagy sem? Valahol 8 hónapost írnak, a védőnő meg már mondta hogy kezdjem el adni naponta, már eszi is gyümölccsel. 6 és fél hónapos.
2012. jan. 3. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Liszttel habard be. Már a legújabb ajánlások 4 hónapos kortól ajánlják.
2012. jan. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nemcsak krumplival,hanem rizzsel és tésztával is sűritek.A te picurkád is kaphatja már ezeket.A legújabb ajánlások szerint pedig 6-8 hónap között kell bevezetni a glutént,tehát a kekszet is lehet nyugodtan.Van aki szerint már 4-5 hónapos korban be lehet vezetni.Erről a nitrát dologról nem hallottam még egyébként...
2012. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát írják sok helyen, főleg a répára, de a céklára és a krumplira is. Megpróbálom a rizst is. Amúgy a céklát imádta tegnap, ezért sem akarnám kidobni, mert maradt még mára is.
2012. jan. 3. 10:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam erről a nitrát dologról. Szerencsére! Mert legalább nem zavarodtam bele a hozzátáplálásba.


A sütőtököt miért kell sűríteni?? Én amikor megsütöm, inkább higítanom kell...a répát is. Na mindegy.


Evés végén a kezébe adok egy babakekszet és elmajszolgatja-én így szoktam.

2012. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szinte mindent krumplival ajánlanak sűríteni...lehet ahol laksz ott magasabb a nitrát tartalom,és ezért nem ajánlják.
2012. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a krumpli dolog úgy van, hogy "új" krumplival kell vigyázni, az "ó" krumpli mehet nyugodtan. Mert abból elbomlik egy idő után a nitrát tartalom, legalábbis kevesebb lesz benne idővel. Nekem tápit is kap a babám, így mire mi oda jutunk, hogy sűríteni kell, én tápszerrel is fogok. :)
2012. jan. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezt a neten olvastam, meg én se piacon veszem a zöldséget, tehát akárhonnan származhat. Én főzni szoktam neki a dolgokat, kuktában pár percig, és így inkább hígak lesnek, mindig krumplival főzöm. Akkor nem aggódom.
2012. jan. 3. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Minket sem eloírás szerint neveltek. Ez ezt ír, az meg azt. Máshol meg a sok zoldég és gyumolcs a meno. Tedd ugy, ahogy te gondolog, ne szorol szora kovesd a dolgokat, te ismered a gyerekedet.


1 éves kislány anyukáj

2012. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem kötözködni akarok, tényleg kíváncsi vagyok, hogy mondjuk a répát hogy csinálod annyira hígra, hogy sűríteni kelljen?


nekem soha nem volt ilyen problémám, a répát megfőztem, leturmixoltam és tök jó állagú volt. én nem szívesen teszek minden ételbe krumplit, üres szénhidrát, a fiamat nem kell hizlalni, soha nem volt egy sovány alkat :)

persze kell a változatosság, de főleg a kóstoltatásnál bővel elég 1 íz, és ennyi idősen még nem is igen vágynak arra, hogy minden nap máshogy egyék a főzit :)

mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, ugye a fent leírtakat adtam 6 hónaposan + almát, szilvát, meggyet, fehérrépát, petrezselymet, rizst, csirkemellet, sinlacot (gyümibe ezt tettem).


6 hónapos a babád tehát még be lehet vezetni: gesztenye, körte, banán, saláta, cukkini, brokkoli, zöldborsó, hal, pulyka, lizt.

szerintem ez több mint elég :)

a borsónál arra vigyázz, hogy passzírozni kell, tehát héj nélkül lehet csak adni, a brokkolit én 2x főztem, először csak 5-10 percet majd leöntöttem a főzővizet és újra felengedtem :)

2012. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

előző, most olvastam csak a hozzászólásodat. így kell főzni ahogy csinálod, de mielőtt leturmixolod ki kell venni a főzővízből, nem azzal beletenni ;)

szóval akkor ezért... :) ha kuktában csinálod akkor annyira hamar megpuhul a zöldég, hogy fel se kell darabolni, csak villával kiveszed és turmixolhatod, meglátod így tényleg pont jó állagú lesz!

2012. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!