Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól "kell" tudnia egyedül...

Mikortól "kell" tudnia egyedül enni?

Figyelt kérdés

14 hónapos lesz a lányom, és pár ismerősöm elég furcsa szemet meresztett,amikor mondtam, nem nem pisil még bilibe és nem,nem eszik önállóan....


Nem tudom a bilizést,hogy gondolták,....no comment.


De a kanalas dolog,elbizonytalanodtam, gyümölcsöt ilyesmit szépen eszik kézzel, ügyesen csipget, kanállal ha van kedve akkor fogja és segítek neki, ha nincs én etetem.



2012. jan. 3. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom szépen etette magát (amit nem bántam) 14,5 hós koráig, mikor egyszer csak lecsapott egyik nap a kanálra, és azóta nem engedi. Csak egyedül akar enni. Ez szó szerint egyik napról a másikra történt. Rohanattam is az ikeába békás elökéért, mert még a haján és a sarkán is kaja volt.
2012. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom sem bilizik még, sőt üvölt ha előveszük a bilit. (18hónapos). De viszont szépen eszik már egyedül, a levessel még gondjai vannak, de a többit már szépen eszi. 14hónaposan még kicsi szerintem ahhoz h egyedül egyen meg bilizzen.... A kislányom kb. 1hónapja sajátította el az egyedül evést, sok gyakorlással, meg ő akarta már egyedül enni. Nem lehet ezt sem erőltetni...
2012. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

16 hónapos a kislányom. Még NEM bilizik, már hogy is tenné?

Az evés, az aranyos. A kedvencem a leves elfogyasztása. Az egyik kezével marokra fogja a kanalat, majd a másik kezével elkezdi kiszedni a levesből a tésztát, répát stb...

2012. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismét 3. vagyok. Érdekes, de a joghurtot kikanalazza a pohárból (igaz, hogy az arca teljesen ki van kenve)!
2012. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Majd amikor ő úgy érzi, akkor eszik egyedül.

Én is csak ámulok-bamulok, mikor itt olvasom, hogy 12-14 hónapos gyerekek önállóan esznek.

Nos, az én lányomat nem érdekelte még ennyi idősen a kanalazás. Aztán egyik napról a másikra - kb. 19 hónaposan - egyedül akart enni. Nagyon hamar megtanult ügyesen, szépen enni. Nem vagytok elkésve!

A bilizéssel meg főleg nem!

2012. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!