Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki bébiételt ad ebédre 9-10...

Aki bébiételt ad ebédre 9-10 hónapos babájának mennyit eszik meg belőle? A többi étkezésre mit és milyen adagokat eszik babád?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Keveset:(

4kg felett született, most 8.3kg. 10hós

reggeli: sinlac 60gr kb., háztartási keksz 1db

délelőtt: gyümölcs fél babaüveggel

ebéd: főzelék hússal fél babaüveggel

uzsonna: natur joghurt babakaja-gyümölcs kb 80gr

vacsora: főzelék hússal kb fél üveggel

ezenkívül éjjel nappal szopik, olyan 10x/nap

2012. jan. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam volt ennyi idős, tápszert már egyáltalán nem fogadott el, helyette tejpépet kapott 2-3 alkalommal naponta. Szinte mindig megette a maximális adagot. Ez mellett kapott hol 1, hol 2 üveg bébiételt, azt is szinte mindig megette, meg ekkor már adtam neki joghurtot, krémtúrót is.
2012. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kedves első, ne aggódj, szerintem az én babámnál nincs kisebb súlyú lányka eme nagy világon. :)

10 hós múlt és 7,7 kg.

9 hósan is 7,7 kg volt, azt hittem, 10 hósan elérjük az álomsúlyunkat, a 8kg-t. De nem, ugyanis náthás volt és két hétig nem evett, aztán lassan jött vissza az étvágya.

nagyon keveseket evett, kb, mint a te babád, a hajamat téptem, éreztem hogy ebből még fogyás is lesz.


tegnap így evett és egyenlőre ma is hozza ezt az állapotot.


reggeli. anyatej és 80 ml joghurt (nem tudok többet adni,a tejem is már csak úgy van, nem elég semmire)

tízórai 200 gramm

ebéd: bébiételt sokat adok, akkor 170-190 között megeszik, ma 190 megvolt.

uzsonna, 190 g tejpép (ez már csoda, mert nem szereti a tejpépet)

vacsora 200 gramm főzelék


én ezeknek a mennyiségeknek nagyon örülök, holott nem annyira sok, de ez már nálunk csúcs, ritka, ennél csak kevesebbet tud enni, többet nem.


tehát, akkor a 11. havi álomsúlyunk a 8 kg.

a 12 havi meg a 8,5g.


ha nem, akkor sincs semmi, ez van.


kérdező: a te babád hogyan eszik?

2012. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Reggel: kb 200 ml tápszer de van hogy kevesebbet (most volt beteg)

Tízórai: 180-200 ml tápszer és/vagy gyümölcs (ha csak azt eszik akkor 2 db gyümi)

Ebéd: egy üveg bébiétel 220g (utána van hogy csipeget kenyeret amíg ebédelek)

Uzsi: kb160-170 g rizspép

Vacsi: 200-220 ml tápszer (de mostanában ez is kevesebb, ezért adok neki tízóraira is tápit mert volt hogy csak 120 ml evett meg a betegség miatt)


Ebéd és uzsonna között szokott még csipegetni kenyeret ha mi éppen eszünk, vagy kap győri háztartási kekszet. (na az után jöhet az öltözködés mert még a hajába is belekeni)

Nekünk a tejtermékeket (joghurt stb.) 1 éves korig mellőzni kell allergia gyanúja miatt elővigyázatosságból.


9 hónapos a babám

2012. jan. 3. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:

10 hónapos a lányom, így eszik:

- reggelire 200-230 gramm joghurt gyümivel és gabonával vagy müzlivel

- ebédre 220 gramm főzelék. néha lecsúszik mellé egy kis 60 grammos bébidesszert is

- uzsira vagy joghurtos vagy túrós bébiétel (160 gramm), vagy egy 190 grammos tejbegríz, vagy ha későn uzsizik, akkor egy 100 grammos babajoghurt

- vacsira tejpépet eszik, 5 nagy evőkanál por, plusz 200 ml víz.

Próbáltam vacsorára a főzeléket, de nem lakott jól, rosszul aludt utána.

Sajna tápszert nem iszik már.

2012. jan. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!