Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg vitaminhiánytól jöhet...

Tényleg vitaminhiánytól jöhet későn a fog? Ha nem jön 1 éves korig, mi lesz utána?

Figyelt kérdés
értem ez alatt, mit csinálnak, mert az én dokim eddig vár, de azt már nem kérdeztem meg, mit fog csinálni, mert nem akartam.
2012. jan. 3. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem biztos, nálunk is későn jött, de a védőnő mondta, hogy örüljek, mert annál jobbak lesznek a fogai, ezt már több helyről is hallottam.
2012. jan. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jön 1 éves koráig akkor 1 éves kora után fog....
2012. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olyan még nem volt, hogy egy gyereknek ne jöttek volna ki a fogai. Türelem. Nem vitaminhiány okozza, egyszerűen csak lassabban jönnek a fogacskák. És tényleg igaz, hogy minél később jönnek, annál egészségesebbek lesznek.
2012. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vitaminhiány okozza, mert a fogak már teljesen kialakultak magzati korban, és mindenképp elég calcium épül be, akár azon az áron is, hogy az anya testéből bontja le, ezért mennek tönkre sokszor a várandósok fogai ill. csontjai (csontritkulás gyakoribb nőknél). Előfordul, hogy csak 1 éves kor körül bújik ki az első fog, amúgy emiatt még nem lesznek jobbak a fogai, csak később kezd el romlani, később találkozik cukros stb. ételekkel, italokkal.

Ha 1 éves korig nincs foga, előfordulhat, hogy az orvos elküld rtg-re, hogy megvan-e az összes fogcsíra, de ha nincs, szerintem azzal nem tudnak mit kezdeni (max. később fogpótlás). De ez nagyon ritka dolog

2012. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!