Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most melyik étkezést kell...

Most melyik étkezést kell először kiváltani, és hogyan? És kb hány gramm étellel lehet kiváltani?

Figyelt kérdés

7 hós múlt a babóm, és már nagyon sokmindent eszik.

Gondoltam kiváltok már egy étkezést, de lehet, hogy még korai? Valaki azt mondja, hogy az ebédet, van, aki azt mondja, hogy a reggeli étkezést kell először kiváltani.

Megpróbálam a délit, adtam neki először főzeléket, nem is keveset, szerintem kb 150 gramm lehetett, de utána ugyan úgy szopott, mintha nem evett volna. Azért is fura, mert ha csak szopik, akkor is kb. 150 milit szopik ki, és azzal is ugyan annyi időt van el, mint a kiegészített, kétszer annyi adaggal.


2012. jan. 4. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

7 hósan még a reggelit semmiképp, hisz reggelire általában csak tejet esznek kb. 1 éves korukig.

Próbálkozz az uzsonnával/tízóraival. Ne mérd az adagot, add neki amíg kéri. Ha már nem kéri, akkor próbálkozz meg a szopival. Ha sok kaja után is kéri még a cicit, akkor nincs megérve a kiváltásra. Próbálkozz. Utána jöhet az ebéd, de ha az előzőt kiváltottad.

2012. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én mindig a tízórait váltottam ki először gyümölccsel. De ezt én csináltam így. Majd az ebédet főzelékkel és így folyamatosan.


Szerintem azért szopizott sokat, mert a főzelékre szomjas volt. :) Evés után próbáld megkínálni egy kis vízzel, bár a legjobb mindig az anyatej (nekem már a kicsi sem szopizik 4 hónapos kora óta sajna).

2012. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!