Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál ebédet mikor...

Hozzátáplálásnál ebédet mikor "kell" elkezdeni kiváltani?

Figyelt kérdés
még csak 3 hete kezdtem a hozzátáplálást 6,5 hós fiamnál és már a tízórai után nem kér cicit. Én úgy gondoltam, hogy kb. 2-3 hét múlva kezdeném az ebéd kiváltását, de nem tudom, hogy ez így megfelelő e. Első baba így nem vagyok tapasztalt. Segítenétek? Ha nem jól gondoltam akkor leírnátok, hogy ti hogyan csináltátok?
2012. jan. 2. 10:02
 1/2 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Én az ebéddel kezdtem de teljesen kiváltani csak kb 2 hete váltottam ki.Most 9 hónapos a babám.Én előtte mindig megszoptattam és csak utána kínáltam.Úgy is jó ahogy te csinálod csak ha gyorsan haladsz akkor meg van rá az esély hogy gyorsan leszokik a ciciről.Bár ez is attól függ meddig akarsz szoptatni.Igaz nálunk nem nagyon van tízórai mert azt általában átalussza és előtte szopik vagyis azzal alszik el.Uzsi, vacsi van és ebéd után cici a delelés előtt meg a vacsi után is cicin alszik el.Reggel is cici és utána reggeli.
2012. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy "kell".


Ha evés előtt szoptatod, valószínűbb, hogy sokáig fog szopizni, és sokára fog elhagyni akár egy szopit is.


Ha viszont az a célod, hogy elválaszd, akkor előbb adj enni neki és utána tele bendővel már csak az innivaló lesz a szopi. Így azt mondják kb. 3hetente-havonta lehet kiváltani egy-egy szoptatást.


Nálunk úgy alakult, hogy az szopik 3 óránként voltak kb. (igény szerint, ahogy kérte), az étkezéseket viszont időponthoz kötöttem. Így 5 rendes étkezés mellett 1 évesen még 6x szopott. Aztán az étkezések maradtak, a szopik meg szép lassan elmaradtak, tán úgy másfél havonta 1.


De minden baba-függő...

2012. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!