Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom torticollisszal...

Kislányom torticollisszal született (ferde nyak). akinek ilyen problémája volt, mikorra jött rendbe?

Figyelt kérdés
már 9 hónapos, és még mindig nem tökéletes a nyaka. már 2 gyógytornászt = 2 kül. módszert is kipróbáltunk, de még nem jó. már totál kivagyok emiatt, minden nap sírok.
2009. máj. 23. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne sírj.....rendbe fog jönni!Gyógytornász vagyok és csak azt tudom mondani h nagyon sokat kell tornáztatni,szerintem neked is kéne otthon!Torna torna torna-RENDSZERESEN!Ne hagyjatok ki egyet sem!Ha kell vidd el privát gyógytornára!Ill ajánlanám a babaúszást!

2009. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

7 hós koráig hagyományos gyógytornász kezelte, utána dévény-módszer. természetesen már egy csomó pénzt ráköltöttünk a kezelésre... mert mind magán volt.

a férjem már tök ki van akadva, hogy ennyi pénzt ráköltöttünk, és mi az, hoyg még mindig nem jött rendbe, úgyhogy emiatt is napi szinten veszekszünk...

2009. máj. 23. 10:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is így született.

Nem tudom, hogy neki ill nektek milyen fokú volt, de a kicsim 3 hónap alatt rendbejött. Azt mondták, ha itthon rendszeresen tornáztatom, akkor minden rendben lesz. Nem is vittem el gyógytornászhoz, de 3 hónapos korában 2 orvossal is megnézettem, mind a kettő szerint tökéletesen rendbe jött.

Nálatok mikor derült ki?

2009. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
rögtön a kórházban.
2009. máj. 23. 11:13
 5/11 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy mindenkitől azt hallom, hogy pár hónap alatt rendeződött neki. akkor nekünk miért nem?
2009. máj. 23. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet a probléma, miért nem javul a kislányod. Esetleg 3. orvossal megnézetni?

Nekünk annyi volt a torna, hogy ülésbe felhúzni, ill masszírozni és evvel együtt forgatni kellett a nyakát.

Napi 8-10 alakalommal csináltuk.

2009. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

én is látom, hogy nincs rendben, nemcsak az orvos. úgyhogy nem segítene, ha eyg másik orvos is kimondaná azt, amit eddig is tudtam.

jobb, mint volt, de látszik, hogy nem tartja szépen a fejét, kicsit jobbra húz mindig. elölről és hátulról is látszik. totál kivagyok emiatt. egyébként én is tornáztattam, gyógytornász is, de nem jött rendbe.

annyira szép kislány pedig! belehalok, ha nem jön rendbe és emiatt esetleg csúfolni fogják az oviban...

2009. máj. 24. 13:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok.....a tornát akkor sem szabad abba hagyni és fontos h otthon is csináljátok nagggggyon sokat ill attól függően h milyen oldali,megfelelően kell "ingerelni" a nyaki motgásokat h aktív izommunkvála korrigálja a ferdeséget!Rendbe kell jönnie!Ha naggggggyon nagy fokú akkor az is lehet h műtétet javasol a doki,de ha vmennyit azért javult akkor javulni is fog!Kitartás!Ne idegeskedj és ne add fel!
2009. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi.
2009. máj. 25. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bár nagyon régen tetted közzé kérdésedet, remélem még olykor-olykor gyakorizol, szeretnék érdeklődni, hogyan alakult a gyermekded nyakacskája. Nálunk is hasonló probléma van/volt, de már sokat változott a tartása a mozgásfejlődéssel és a korábbi gyógytornával is. Szóval érdeklődnék, hogy így 5 évesen mennyire látszik a tartásán a születési ferde tartás...

2013. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!