Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hat a babákra a szteroi...

Hogyan hat a babákra a szteroidos Elocom, azon kívül hogy eltünteti a pöttyöket?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányom 13 éves,súlyosan allergiás,asztmás!2 éves korától használjuk az elocom-ot,az orvos írta fel,volt hogy az egész testét be kellett vele kennem,mind a mai napig.Mindig segített,szerintem nagyon jó krém,a pöttyökra rakhatsz nyugodtan,csak vigyázz a szemébe ne menjen,az arcára nem nagyon raktam soha! üdv
2009. máj. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2009. máj. 23. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én kiskoromtól használom,most 24 éves vagyok.Nálam főként a testhajlatokban volt csúnya a bőröm,tehát ott kezeltük a legtöbbször.Kicsit elvékonyítja a bőrt,egyébként semmi bajom...
2009. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fiam is használja jó pár éve, ő most 9, semmi baja tőle.

Kipróbáltam a Halicart (homeopátiás), de attól nem javult.

2009. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szteroid: A gyulladásgátlás célja a bőr sérüléseinek, pusztulásának megakadályozása a betegség fellángolásának időszakában. Az ötvenes évektől kezdve éppen ezért az ekcémák kezelésének alapját a szteroid-készítmények adták, amelyeket elsősorban helyileg, kenőcsök formájában alkalmaztak. A bőr immunsejtjeire hatva gyorsan csökkentik a gyulladást, de mellékhatásként bőrsorvadás, száj körüli bőrgyulladás, a bőr festékképzésében jelentkező zavarok (fehér foltok a bőrön), striák, hajszálér-tágulatok,szörösödés stb jelentkezhetnek. Ezért a kezelőorvosok gyulladáscsökkentésre csak időszakosan, a legszükségesebb alkalmakkor használják őket, és számos kiegészítő kezeléssel igyekeznek a szteroid-használatot a minimálisra csökkenteni. Még a legóvatosabb használatuk mellett is előfordulhat, hogy a kezelés abbahagyása után az ekcéma azonnal fellángol (ún. "visszacsapó" hatás [rebound effect - angol]). A fellángolások alkalmával adott szteroidok a többszöri használat folyamán egyre kevésbé tudják megfelelően kezelni a tüneteket, ezért mindig egy erősebb hatású készítmény adásával lehet csak elérni az ismételt javulást. Mindemellet jelenleg a szteroidok alkalmazása jelenti az AD legelterjedtebb, megbízható kezelési módját, mert a tüneteket gyorsan és hatékonyan kezelik rövid távon.
2009. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most már világos.
2009. máj. 24. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!