Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól és hogyan kaphat a...

Mikortól és hogyan kaphat a baba tehéntejet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 21:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

A mostani divat szerint csak egy éves kor után. Én már 4-5 hónaposan adtam a gyerekeimnek.

Japán és ausztrál kutatók szerint,minél hamarabb kap a baba tehéntejet,annál kisebb az allergia kialakulásának a veszélye. Csak ezt igen kevesen olvassák.

2012. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

huh, hát erre nagyon különböző válaszokat fogsz kapni:)leírom én hogy csináltam:1 éves kora előtt feles tejből kóstoltattam fiammal tejbegrízt(kb 10 hónapos lehetett)és ha mi ittunk tejet vagy kakaót és kért, akkor kaphatott egy pici kortyot.1 éves kora után már több kortyot is adtam neki, most 15 hónapos és nagyon szereti, megiszik 1-1,5 dl tejet reggelire, esetleg vacsira, de még nem rendszeres, mert még szopizik is.

Sima 2,8-asat adok neki, amit mi is iszunk.

2012. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves kora előtt sajtot, túrót, joghurtot adtam neki, 1 éves kora után tejet is.
2012. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
bocs,hogy nem a kérdésre válaszolok,de a 2,8-as tejből melyik márkát veszitek? 3,5-est is adtok a babának?
2012. jan. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

melyik márkát?hát ami épp van a boltban és nem drága:)

a match-be szoktam venni,sokszor winny tejet, vagy ha eljutunk lidl-be,aldi-ba, akkor ott veszünk 2,8asat.

3,5öset nem igazán iszunk.

lehet kapni házi tehéntejet itt a közelben,majd azt akarom kipróbálni jól kiforralva.Csak még nem jutottam el odáig:)

2012. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Én a Tesco-s UHT piros dobozos 2,8%-t veszem.
2012. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy én sem a kérdésre válaszolok, engem érdekelne a cikk erről a kutatásról, mert én kazein allergiás vagyok, a fiam viszont már nem szopik, HA tápszert eszik, de mint tudjuk az is tejből készül, ha ez igaz, akkor talán megnyugodhatok egy kicsit.
2012. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

21,34-es vagyok!

azért kérdeztem,mert én is a vinny-s tejet akartam venni,de a védőnő azt mondta,hogy a drágábbat vegyem!

és a spar-ban láttam 3,5%-os minna tejet,gondoltam,hogy majd azt kipróbáljuk!

2012. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A jelenlegi ajánlások szerint 1 éves kora után kaphat tehéntejet a baba. Rajtad (is) múlik, ezt mennyire tartod be. Én 3,25-ös tejet adok kisfiamnak (11 hós volt), nem feleztem sose, először kapott 3 kortyot (mert csak annyit ivott meg), aztán megivott fél decit, és azóta meg egyáltalán nem issza. :D Kínálni mindig megkínáljuk, de nem kell Neki, majd issza, ha úgy érzi.


Bocs az OFF-ért, én izraeli kutatásokról hallottam abban a kérdésben, hogy mikor is érdemes kóstoltatni babákkal először tehéntejet, a cikkről itt egy link: [link] . Hogy mikor változnak majd ennek fényében vagy ellenében a hozzátáplálási ajánlások, arra kíváncsi leszek. Hisz gondolom azért a többség itt is hallott már róla, hogy miért is változott a glutén bevezetése 1 éves kor utánról 4-7 hónap közé... Trend vagy kísérletezgetés gyermekeinkkel?!

2012. jan. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

2-es és 5-ös vagyok.

Szerintem nyugodtan vedd a winny-set ugyan olyan mint a Tescos, vagy a drága Mizo.Sajna hajlamosak néha a védőnők hülyeségeket beszélni, mondjuk az enyém pont nagyon jófej:))

Mi már régóta azt isszuk(a match van a legközelebb babakocsival,sajna...annyira nem szeretem)és teljesen jó.


Amúgy azt a cikket én is olvastam, és be akartam linkelni.

Ami még talán ide tartozhat, hogy a pollen allergiásoknál is egy gyógyítási mód,hogy magából a parlagfűből készítenek teát és szép apránként elkezdik enni, kis adagokban,így hozzászokik a szervezetük és elmúlik az allergia.

Ez szerintem simán működhet a gyerekeknél is a tejjel kapcsolatban,sőt más ételekkel kapcsolatban is.Nem 1 embertől hallottam, hogy ha valamit nagyon későn kóstoltatunk meg a gyerekkel,akkor nagyobb a valószínűsége, hogy allergiás reakciót vált ki.De ez teljesen logikus, hiszen eleinte ugye anyatejet kap a baba, de elkezdjük a hozzátáplálást, a szervezet elkezdi megszokni az új dolgokat,felismeri, hasznosítja.Ez után egy jó pár hónap szünet, esetleg 1 év is((ekkor 2 éves a gyerek), és után találkozik egy új anyaggal,a tejjel...persze, hogy nem tud vele mit kezdeni a szervezete.

A másik, hogy húgom Amerikában él, nem tudom nektek mennyire mérvadóak a kinti kutatások, de ott azt mondta neki a gyerekdokija, hogy a lehető legtöbb dolgot kóstoltassa meg fiával 6 és 10 hónapos kora között, hogy a szervezet hozzászokjon a különböző ételekhez,gyümölcsökhöz,zöldségekhez.Így ő is viszonylag(a mai divathoz képest)korán adott mindent fiának, most 2,5 éves, semmire sem allergiás, pedig húgomnak allergiás, szóval elvileg örökölhette volna.

Bocsi, hogy hosszú lettem, azért remélem valaki elolvassa:)

2012. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!