Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisbabam arca, fule,...

6 hetes kisbabam arca, fule, nyaka tele van piros, apro pottyokkel. Tapszer allergia? A doki 2 hete latta es kozolte hogy minden baban van.

Figyelt kérdés
2 hetesen kezdodott es csak par darab apro piros potty volt kozepen feher valadek(pattanas)de mara mar egyre tobb es csak piros. 1 hos koraig szopiztunk es tapszerrel potoltunk mara csak tapszert hasznalunk. Aggodom hogy mi van ha vallami allergia es csunyabb lesz a bore.
2008. márc. 31. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is voltak ilyen pöttyei, de nem ilyen sokáig. Szerintem vidd vissza őt a dokihoz, és ha nem csinál semmit és nem múlnak el vidd el a babát bőrgyógyászhoz. Egyébként lehet a tápszertől, lehet hogy másik fajtát kellene kipróbálnod. Jobbulást kívánok!
2008. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi Bepantennel kentünk napi 2, 3x. Igaz még nem múlt el de látszik ahogy húzódik lefelé. Kb 2 hete van neki. Áll 2 hónapos korra elmúlik, mi a héten leszünk 8 hetesek, de még 1-2 hétig elhúzódhat.
2008. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én babám is tele volt piros pöttyökkel, ebből csak néhánynak volt fehér a közepe. Ez kb. 5 hetes korában kezdődött. A védőnő azt mondta, hogy azok pattanások, és azért van, mert zsíros a tejem. A kisbabám most nyolc hetes, és néhány napja múltak el a pöttyök. Egyébként tele volt az arca, a feje, sőt a mellkasa is. Szerintem nem kell aggódnod, ha még egy hete szoptattad, akkor lehet, hogy az még a zsíros tej következménye. Ennek ellenére szerintem kérdezz rá a védőnőnél, és ha szükségét érzed akár újra rákérdezhetsz a gyerekorvosnál is, hiszen ezért vannak. Egy másik kérdésnél azt írta valaki, hogy inkább nézzenek hülyének az orvosok, hogy milyen felesleges kérdéseket teszek fel, minthogy valamilyen fontos dolgot elhanyagoljak, elvégre a gyerekem egészségéről van szó. Tökéletesen egyet tudok érteni vele. Szóval szerintem ne aggódj, de járj utána a kérdésnek azért szakembereknél is.
2008. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5 hetes kisfiamnak is tele van az arca hasonló pöttyökkel pedig ő kizárólag anyatejet kap. A védőnő azt mondta hogy ürülnek a hormonok a szervezetéből és majd elmúlik. Ha nincs begyulladva nem baj.
2008. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom az első hónapban 1 kg-ot hízott és az ő arcocskája is tele volt ugyanilyen pöttökkel. Kaptunk rá szeroidos kenőcsöt, ami csak átmenetileg volt jó. A doki azt mondta: " Csak akkor kenjük be a baba arcát, naponta max 1x, ha a nagymami jön látogatóba, mert ha sokszor használjuk, akkor a kis böröcskéjét elvékonyítja." Így aztán mi csak néhanapján használtuk, ha már nagyon csúnya volt a kis arca, igazán ritkán. Olyan 3 hós korára elmúltak a pötyik!!! A doki szerint túl erős volt a tejem.

Érdekes, mert az első babámnál, a fiamnál sem ilyen gyors gyarapodás, sem pötyik nem voltak, pedig ugyanúgy ettem mind a kettőnél a szoptatás alatt. Az egyik baba így , a másik úgy reagál.

Ne aggódj, de azért dokinak mutasd meg!

A legjobbakat.

2008. márc. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, megnyugtattatok:))
2008. márc. 31. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!