Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer vagy anyatej allergia?...

Tápszer vagy anyatej allergia? Angliai anyukák válaszát is várom!

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hetes és piros pattanásszerű pöttyök jöttek ki az arcán. Csak a homlokán, orcáján, állán és a fülén vannak, a testén semmi. Illetve 1 napja hasmenése van. Szoptatom, de mivel kevés tejem van és még éhes szopi után, így adok neki tápszert is. Először SMA tápszert használtunk, majd vettünk (péntek délután) egy másikat: cow and gate éhesebb babáknak.

Szombat este adtam utoljára neki ebből a cow and gate-ből, mert szombat reggelre jöttek ki ezek a pöttyök. Azóta a régi tápszert használjuk, de nem nagyon van változás. Egy ismerősöm azt mondta, hogy lehet, hogy az anyatejem zsírtartalma változott meg és ez okozott allergiát. Szerintetek melyik?


2011. aug. 22. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez nem allergia, a gyerekek többségén megjelennek ilyen pöttyök, a te szervezetedben jelen lévő hormonok okozzák. El fog múlni.
2011. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tejallergia, tejfehérje érzékenység máshogy szokott kijönni, vagyis ez is lehet, de általában több tünet egyszerre jelentkezik, és nem a kiütés a jellemző (ekcéma, hasmenés, véres széklet, bukás).
2011. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Mindkét gyerekemnél jelentkeztek ezek a kiütések az első hetekben, nekik is csak az arcukon! Az anyatej okozza egyértelműen. Nekem akkor azt javasolta a védőnő, hogy fogyasszak kevesebb tejterméket, mert a tehéntej átmegy az anyatejbe, és ilyen tüneteket okoz. Biztonság kedvéért egyáltalán nem ittam tejet, és szép lassan el is múltak a pöttyök. Azután fokozatosan újra fogyasztottam a tejtermékeket, de csak módjával, és többet nem jelentkeztek a kiütések.

Remélem, tudtam segíteni, jó egészséget nektek!:)

2011. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez csak tanacs es vagy megfogadod vagy nem.

Ne valtogass surun tapszert, masreszt a hungy baby nem jo minosegu (nekem a vedonok mondtak) igy en 1 eves koraig 1.es tapszert adtam utanna pedig 1+osat

a 3-es es a 3-as kimaradt.

Vedonok mondtak, hogy igy csinaljam.

Meg esetleg megprobalhatod a comfort verziot is, ami konnyebben emeszthato hasfajos babaknak is jo.

De mutasd meg a vedononek, a kiuteseket, mert igy latatlanban sok mindent nem lehet mondani.

2011. aug. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
en cow and gattel kezdtem amig kiegeszitettem, de nekunk nem volt jo. mi az sma-t adjuk de nem egyformak a babak. lehet kapni asda, boots stb E45 krem, furdeto stb en ezeket hasznaltam meg hasznalom is a gyereknek. nekunk is voltak ezek a pottyok es nem multak el. ha elviszed a Gphez valoszinu neked is felirjak a diprobase kremet es nagyon szepen rendbeteszi a baba arcat! ja es ingyenes akar a te neveden megy akar az oven! irj privit ha tudok szivesen segitek! ha megy hozzad a midwife ne mond hogy valtottal tapszert mert ketteharap. csak mosolyogj es hamar elmegy :))
2011. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
elozo vagyok! ha potlasnak adod akkor ne az ehes babaknak valot add neki hanem azt hiszem a 2-eset kell. de ebbe mar nem vagyok biztos. nezd meg a dobozt. de szerintem eleg neki meg a 2-es mi is azt adtuk az elejen. aztan majd ha ez sem valik be akkor valts az ejszakai tapszerre!
2011. aug. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

lehet ez vedono fuggo de az en mf-om nem szolt semmit, hogy valtottunk markat

megkerdezte, hogy miert en elmondtam es ennyi

en jobban szeretem ha tudnak mindenrol, mert igy megbiznak bennem es ok is ugy allnak hozzam es en is jobban megbizok igy bennuk.

2011. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jó a hungry baby. Az én fiam sugárban hányta ki... Mi is SMA-t használunk, az a legjobb állítólag. De tényleg ne váltogass. Nálunk is előjöttek a pöttyök, elég csúnya volt a bőre, és a GP irt fel egy kenőcsöt amitől gyönyörű szép lett. Azt mondták baby ekcéma, sok babának van. Ne aggódj, az én fiam már 7 hónapos, azóta gyönyörű az arca.
2011. aug. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
B te vagy az utolso?? :))
2011. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én :)
2011. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!