Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit szoktak aludni az 5-6...

Kerria kérdése:

Mennyit szoktak aludni az 5-6 hetes babák?

Figyelt kérdés
Nekem ugyanis fogalmam sincs erről. Mindig azt hittem, sokat alszanak, és most az én babám 13-14 órákat tölt alvással. Ez normális? Nálatok hogy van/volt? Köszönöm
2012. jan. 5. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
igen a többség eszi alszik még ilyenkor. Az én kisfiam is kb ennyit aludt este 9-től reggel 6 ig aludt napközben 3-4x fél órát és ennyi. Most három hónapos és többet alszik most kezd beállni napi 2x 1,5-2 órára, éjjel meg a szokásos, csak már elhúzza fél 8 fél 9 ig is.
2012. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és legtöbb babánál beválik a babakocsizás amíg tolod addig alszik:) persze ebben a hidegben lehet trükközni én fél óra séta alatt jól bealtattam aztán bevittem kocsistol a lakásba és levettem róla a sapkát takarót és még overallban hagytam aludni a kocsiban, így olyan volt mint egy réteg takaró rajta.
2012. jan. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tyűűű, végig aludta az éjszakát, irigyellek, de nem panaszkodom :)

Jól van, akkor van ez így, csak nyugtalanított, mert azt olvastam, hogy a sok alvással lesz kiegyensúlyozott idegrendszeri fejlődése, és elkezdtem aggódni. Köszi a választ!

2012. jan. 5. 23:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Amikor ennyi idős volt a babám akkor 16-17 órát aludt.Csak kajáláshoz meg a fürdetéshez volt fent.
2012. jan. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Irigyellek... remélem nem baj ez, hogy csak ennyit alszik...


Valakinek van esetleg, akinek ugyanennyit aludt a babája?

2012. jan. 7. 16:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Nappal v éjszaka alszik ennyit?vigyázz neh megforditsa az éjszakákat nappalra,mink 2,5hónaposak vagyunk,nappal azért nem hagytam annyit aludni cs 3-4órákat utána szopi.
2012. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 3 hetes. Én is aggódom, mert volt már olyan, hogy nem aludt pl. 9-től délután 17-ig; vagy ma pl. 7-től 14:30-ig. De úgy látom egyébként, hogy utána bepótolja, mert 23-24 óra körül eszünk utoljára (sajnos tápszert) és utána már 1-2 kivétellel végigalussza az éjszakát. (kb. 23-24- órától reggel 7-8- óráig)

Igazából egyébként nem tudom én sem, mi az elégséges alvás.

2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Huhh,9-17-ig, az igen. Nálunk ilyen sokat nem volt még fenn egy huzamban. Amit találtam neten, illetve kismama újságokban az alvás mennyiségével kapcsolatban, hogy nagyon változó, tehát egy átlagot tudnak mondani, ami az egy hónaposaknál 16-20óra alvási idő. Egyéveseknél pedig 10-14 óra ez az időtartam.


Köszi a válaszokat, örülök, hogy van akkor hasonló típusú baba is, mint a mienk.

2012. jan. 7. 22:39
 9/10 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem második fiam a 3 hónapos én is arra számítottam, hogy majd úgy lesz mint az elsővel, hogy ennyi idős koráig eszik meg alszik és kész. erre ez a pali nappal alig alszik riheg-röhög beszélget és úgy forog már mint a gép nem lehet egyedül hagyni mert, seperc alatt hason van pedig csak egy hete múlt 3 hónapos. Tegnap éjjel álmában megfordult hason ébredt reggel nem hittem a szememnek. a nagytesó meg mindent úgy csinált mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. a pici tökéletesen beéri ennyi alvással, kis szupermannek hívom mert már a hasamból is úgy jött ki hogy a keze a feje mellett volt és azóta is imádja ezt a pózt:)
2012. jan. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 drienn válasza:
Mi 9 hetesek vagyunk es mintha most jott volna el az az idoszak, hogy melyen alszik es akar 2 orat is egyhuzamba ... eddig 45 perceket es volt ugy, mint mar irtak, hogy egesz delutan nem aludt. Es mikor igen, cicin aludt el viszont ha elmentem mellole felebredt. Most mintha javulna a dolog.Nappali alvasrol beselek, mert ejszaka a cici az adott az anyuka is (egyutt alszunk) igy 8-9korul alszik el, 3x kel szopizni, felalomba es fel9kor kel.Kitartast!
2012. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!