Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba, aki kezdettől...

Van olyan baba, aki kezdettől (vagy pár hetes korától) segítség nélkül elaludt és később sem kellett soha altatni?

Figyelt kérdés

Sem mellé feküdni, sem ringatni, sem a kezét fogni... semmi ilyesmi. Van valakinek ilyen babája?

Kíváncsi vagyok, mennyire gyakori...


2012. jan. 6. 12:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A lányom 10 hónapos. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor altattam. Akkor, amikor a foga jött, meg akkor, amikor anyóséknál voltunk, és minden idegen volt neki.

Olyan 6 hónapos koráig simán elaludt csak úgy. Aztán rászokott arra, hogy lefektetem, odaadom a teáját, megissza, befordul, és alszik. Most ez a rituálé megy még mindig nap közben. Este még ez sem kell, akkor csak forgolódik kicsit, aztán elalszik.

2012. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon ügyes! :)

Egyébként felül vagy feláll már magától? Mert azt szokták még nagy vízválasztónak tartani, hogy onnantól kezdődik a "nemulass"!

2012. jan. 6. 12:35
 3/16 anonim ***** válasza:

15 hónapos lányomat nem kellett eddig altatni.

Amíg nagyon pici volt, pár hetes, addig nehezebben aludt el, de ha ringattuk, akkor nem volt hajlandó egyáltalán elaludni, inkább magától elaludt, csendben, nyugiban.

Most, hogy már nagyobb, csak akkor igényel minket, ha esetleg beteg, vagy nagyon jön a foga.

Eddig alvás terén mindössze 2 nap volt vele nehéz, amikor beteg volt.

Úgyhogy nagyon örülök neki, hogy ő magától alszik el, persze fogalmam sincs, hogy meddig marad így, még változhat gondolom. Persze remélem nem fog ezen a téren megváltozni.

2012. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, 8 hónapos kora óta felül és fel is áll. Kapaszkodva lépeget. Nálunk nem volt gond, mert ha betettem az ágyba, és felállt, akkor az nála azt jelentette, hogy nem akar aludni. Nem erőltettem, kivittem, játszottunk, később újra próbáltam. Amikor fáradt, akkor nem áll fel.
2012. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Wow, 15 hónap! Ez igen! :) Figyelj, még ha meg is változik, gondolj arra, hogy legalább -15 hónappal indultok! :)
2012. jan. 6. 12:39
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenek voltak az ikreim,és 6 hetes koruk óta végigaludták az éjszakát.2 évesen melléjük kellett feküdni a földre,csak így alszanak el.
2012. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, nekem sem kellett altatnom.

Ez alól természetesen a mozgásfejlődési formák kivételek,mert amikor megtanult felülni,majd állni,akkor két hétig káosz volt, csak ringatva aludt el. Most fogom,beviszem a szobájába,puszi,lerakom és alszik,mint a bunda.


Remélem így is marad:):)

2012. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam így aludt el, simán 1 hónapos koruktól átaludták az éjszakát... Az egyik most 2 és fél éves a másik 2 hónapos...
2012. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az én fiamat sem kellett sosem ringatni, de az éjszakát nem aludta át, csak kb. 6-7 hónapos korától.
2012. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én lányomat sem kell különösebben altani.Este sohasem, berakom a kiságyába és pár perc múlva alszik. Néha napközben, ha nagyon felpörög, akkor nehezebben alszik el, olyankor párszor vissza kell adom a cumiját. De végülis nem vészes, max.10 perc alatt elaszik így is. 6 hónapos. Remélem megmarad ilyennek. :)
2012. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!