Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesen szeparációs...

Másfél évesen szeparációs szorongás? Vagy mi?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam, soha nem volt 1 percig sem szeparációs szorongása, sőt, talán túl nyitott is volt, szinte bárkivel hazament volna szemrebbenés nélkül. Erre most egyik pillanatról a másikra furcsán kezdett viselkedni, ha pl az utcára kimegyünk sétálni, akkor 1 centit se mozdul el mellőlem, végig fogni kell a kezét, ha pedig megállunk, akkor körbefonja a karjával a combomat és úgy áll. Az esti fürdést eddig imádta az apjával, de most üvölt, ha kiakarok menni, és mikor visszamegyek és leguggolok a kád mellé, ő kihajol, átölel, és nem ereszt el. Ez szeparációs szorongás lehet? És mik a tapasztalatok, mikor múlik el? 3 hónap múlva sajnos muszáj visszamennem dolgozni, és bölcsibe fog kerülni, és most nagyon félek, hogy mi lesz, ha addig nem múlik el. Örülnék minden tapasztalatnak és tanácsnak, hogy hogy segítsek neki leküzdeni ezt.
2012. jan. 6. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár nem ilyen nagy babával, de nekünk is volt ilyen, és pont a fürdésen vettem észre. Ugyanez, addig apával dejó volt, aztán ha csak mozdultam az ajtó felé, éktelen visítás, ha odaguggoltam, ugrott a nyakamba. 8 hónapos volt, nekünk nemrég múlt el, 10 hónapos most. Ez állítólag nagyon változó, meddig tart, de nekem azt tanácsolták, adjam meg neki azt, hogy velem lehessen, amikor akar. Mikor főztem, a konyhában ücsörgött inkább, csak velem legyen. Ha a szobában voltunk, és elindultam kifelé, nagyon sírt, úgyhogy hívtam magammal, és együtt csináltunk mindent. Ringatni nem kellett, de néha a szobájában kellett maradnom, amíg elaludt (akkor sem volt jó apa).

Nálunk kiválthatta, hogy akkor került külön szobába, és lehet, hogy így tudatosult benne, hogy anya nincs mindig mellette. De lehet, hogy a felállás is közrejátszott, hogy más szemszögből látta hirtelen a világot, ami megriasztotta.


Szerintem add meg neki te is, hogyha akar, legyen veled, akár fürödj te vele, vagy fürdesd te, ha az utcán a lábadhoz bújik, simizd meg a hátát, hogy tudja, anya csak ott van, és megvédi bármitől. Mi még sokat játszottunk kukucsosat (bár a tiéd ehhez már lehet, nagy), szinte minden mögé elbújtam, mikor szobából mentem ki, mindig visszanéztem, hogy itt vagyok, kukucs, minden tárgy mögül, az ajtóból vagy 3-4-szer is.

2012. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Épp most olvasom Ranschburg Jenő könyvét, ő is ír erről a jelenségről, igaz, ő két éves kor körülre teszi. Állítólag ez egy teljesen normális, minden gyerekkel előforduló dolog, afféle második szeparációs szorongás. Nálunk is másfél évesen jelentkezett a kisfiamnál, de elég gyorsan le is csengett, legalábbis a brutálabb formája, az el se mozdulok anya mellől dolog. Azóta ezzel nincs gond, bár jobban megnézi, kit avat bizalmába, ám ennek inkább örülök, mert nála is teljesen jellemző volt, hogy bárkivel bárhová... Örülök, hogy picit óvatosabb lett e téren.

A megoldás Ranschburg szerint és a saját tapasztalatom szerint is az, hogy meg kell kapja a gyerek anyát, amennyire csak szeretné, így újra biztonságban érzi magát és lecseng ez az egész.

2012. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi az offért! Én is fel szerettem volna tenni ezt a kérdést, így örülök, hogy feltetted, és a válaszoknak is. Nekem is 18 hónapos a lányom, és kb 2 hete kezdte a "kullancs üzemmódot". Kislányom szeptemberben megy bölcsibe, én is megijedtem ettől, de ki fogom próbálni, hogy hagyom, hadd lógjon rajtam. Bár akkor a ház romokban hever majd... Kitartás Neked is!

2012. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!