Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy babával mikortól lehet...

Egy babával mikortól lehet étterembe járni?

Figyelt kérdés
Nem szoktam főzni,a párommal délben és este étteremben eszünk vagy rendelünk,ha nincs kedvünk kimozdulni,de nem tudom,ha megszületik a kislányunk,akkor ez hogy lesz kivitelezhető.
2012. jan. 6. 12:40
1 2
 1/12 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Bele rakod a babakocsiba és eltolod az étteremig!:)Én mindenhová viszem magammal a gyerekeimet legyen az étterem vagy bank.
2012. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mi ritkán ettünk étteremben, de akkor vittük a kocsiban. Viszel neki pár játékot, és ennyi. Szerencsére most már minden étterem nem dohányzó, így abból sem lehet gondotok! Amúgy irigyellek, bárcsak engem is étterembe vinne a párom napi 2x...nálunk ez szökőévente 1x van...
2012. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy úgy érted,hogy a baba is csak és kizárólag az étteremben fog enni(amikor már hozzátáplálod)?Vagy csak és kizárólag bébikaját kap majd?Újszülöttet biztos nem hurcolnék minden áldott nap étterembe..Elég fura helyzet..
2012. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akármikor. kb 4 hetes kortól mehettek emberek közé is, ha nincs nagy tömeg.


egyébként majd leszoksz az éttermi kajárol, ha a gyerek 1 éves lesz és ehet már mindent akkor elkezdesz fözni. èn utáltam fözni, most meg minden nap azt teszem.

2012. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sokat jártok étterembe, akkor biztosan felfigyeltél már rá, hogy milyen sokan viszik a babát is. Elvan a babakocsiban vagy a hordozóban, később pedig érdemes gyerekbarát helyekre menni, ahol etetőszéket is adnak.
2012. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

12:44

Ő még nem ott fog enni,kezdetben majd kap bébiételt,ha elkezdjük a hozzátáplálást.



Igazából attól félek,hogy elkap valamit,pl. vírust.

2012. jan. 6. 12:48
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Háát, ez elég kényes kérdés...Ugyanis a gyerekek hajlamosak a sírásra meg a bömbölésre ha valami nem tetszik nekik, és nem nagyon szokták megérteni hogy "Jaj édesem, most étteremben vagyunk, nem szabad sírni!"...Értelemszerűen egy idegen számára a gyerek visítása rohadtul zavaró, pont valamelyik nap ordítottam le egy nő haját egy étteremben ilyen miatt...Nő kajált, ott volt mellette a babakocsiban egy édes kis bébi. Bébi elkezdett ordítani, anyuka fogta, elfordította magától a babakocsit, eltolta annyira magától amennyire a karjának a hossza engedte, és elkezdett telefonálni. Eltelt így 5 perc, utána eltelt még 5, amikor bátorkodtam rákérdezni az anyukára (udvariasan) hogy mégis hogy tervezi kezelni a szituációt. Természetesen azonnal támadásba lendült, hogy ő egy jó anya, és én ne mondjam meg neki hogy hogy nevelje a gyerekét, és ő a gyerekét a szabadságában nem fogja korlátozni, stb. Na nekem sem kellett több, kétszeres hangerővel üvöltöttem vissza a véleményemet, lényeg a lényeg: jól el lett b@szva a vacsorám.


Szóval azt gondolom erről, hogy akkor lehet étterembe vinni a babát amikor olyan szinten kordában tudod tartani hogy másokat ne zavarjon. Ha alapból nem sírós, akkor mindegy. Mondom, engem nem a baba zavar, mert cuki meg édes kis húsgombócok, de a síró gyerek és az ezt ignoráló szülő az egy gyilkos kombináció.

2012. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
virust bárhol elkaphat.
2012. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem amiota megszuletett a kisfiam hetente minden csutortokon talakoztam a baratnommel meg a kislanyaval (szinte egyidosek a gyerekeink) es elmentunk etterembe ebedelni. A babakat a babakocsiba hagytuk es mellettunk voltak. Mikor mar ulni tudtak akkor etetoszekbe tettuk. Szerintem mar megszoktak egy ido utan, eljatszodtak, megkaptak a babakajat stb. Mikor mar nagyobak lettek akkor ok is ettek a mi kajankbol es 14 honapos koruk korul gyerekmenut. Mi kulfoldon elunk es olyan etterembe jarunk ami gyerekbarat igy tobb par vagy anya van ott a gyerekevel. Igy enm annyira zavaro, es megszokott ha valamelyik elsirja magat vagy eppen hisztizik. :)) Ilyen ettermekbe nem romantikazni meg uzleti ebedelni szoktak igy ilyenbol nincs gond. Pelenakzo is van a mellekhelysegnel, ezert is szeretem a bababarat ettermeket. Sajnos amiota visszajottem dolgozni ritkabban jarunk el mert hetkozben a munkahelyen vagyok. Neha szombatonkent osszefutunk egy-egy ebedre. Huuu de jo is volt minden csutortokon a babakkal etterembe jarni. Neha vasarnap elmegyunk a ferjemmel meg a kisfiammal ha nincs kedvunk vagy idonk fozni de nincs egyaltalan gond mert most mar 22 honapos a kisfiam. Elrajzolgat az asztalnal vagy kepeskonyvet nez amig hozzak a kajat aztan nekiall o is zabalni velunk. :)
2012. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Off :de irigy vagyok.....bár én nem szeretnék napi 2x étterembe menni.

Mi egy éveben ha 1x eljutunk az is nagy szó.



Hogy a kérdésre is válaszoljak,ezt nagyban meg fogja határozni a babád mentalitása is,mert ha sírós baba lesz,akkor nem nagyon tudsz majd vele menni ilyen helyekre.Az enyém ilyen volt,és azonnal üvöltött mindenhol,bolt,bevásárló központ,bank stb.

Ha nyugisabb baba,akkor 6 hetes korától már mehettek.

De a hozzátáplálásnál tényleg nem lesz egyszerű,mert azért néha jó lenne ha néha hazait is enne,nem csak üvegeset.

A másik a szoptatás,legalább is az elején.A babát mondjuk elkezded szoptatni eszik 1 órán keresztül,közben bekakil,utána rendbe teszed,megbüfizteted,és szinte 1 óra múlva kezdheted az egészet előröl,tehát nem nagyon lesz időd elmenni étterembe,megrendeli a kaját,megvárni még kihozzák és megenni:).

2012. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!