Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIért sír lassan egy éves...

MIért sír lassan egy éves kislányam hajmosásnál amikor öblítem le a sampont?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt gondunk ilyen téren... most az utóbbi 3-4 alkalomnál amikor öblítem le Neki a sampont nagyon sír. Van ötletetek? Hogyan csináljam, hogy jobb legyen?
2012. jan. 6. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, ez nálunk is gond, utálja, amikor a szemébe megy a víz, hátra pedig nem tartja a kis fejét. A lényeg, hogy olyan sampont használj, ami nem csípi a szemét. Lassan már lesznek olyan értelmesek, hogy maguktól hátra fogják hajtani a fejüket, csak mindig mondani kell és mutatni. Én amikor hajat mosok, mindig nyitva hagyom a fürdő ajtaját és mutatom a lányomnak, hogy anya hogy öblíti le a haját, olyan tudományosan tud nézni, szerintem hamarosan megtanulja.
2012. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, hogy olyan sampont használunk ami nem csípi a szemét! Színte születése óta ugyanazt használjuk.... eddig nem volt gond csak mostanában. :(

Az is fura, hogy eddig leült a kádban, játszott is benne, most már az sem tetszik Neki ha le akarjuk ültetni... járkál a kádban (kapaszkodva a szélén) és nem ül le!

Vagy csak tudjam be annak, hogy válltozik és ez is lesz majd másképp?

2012. jan. 6. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam 17 hónapos ugyan így voltam vele ahogy le írtad és még most is ezt csinálja.Próbálok játékot berakni,hogy lekössem a figyelmét és eljátsszon van mikor bejön.A hajmosás két emberes apa mutat neki fent valami érdekességet mire fel emeli a fejét és gyorsan öblítem és persze utána nagy dicséret úgy néz ki lassan meg tanulja.Hiszen egyre okosabbak.
2012. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is egyéves kisasszonyka van. :)

Én nem csinálok ügyet abból, ha nem akar ülve fürdeni.. akkor zuhanyozunk. Nem lesz semmi baja, ha egyik nap zuhany, másik nap pancsi. Így jobban élvezi a pancsizós napokon a fürdést. Ma pl. vagy 20 percig elvolt a halacskáival. már én untam és mondtam, hogy szálljon ki, mert kihűlt már a víz is. Viszont van, hogy 3 napig is lehetetlen leültetni....

A hajmosásnál nálunk nincs gond, amíg nem folyik a szemébe. Már lassan tanulgatja, hogy felfelé kell nézni, és akkor jó minden. :) én úgy szoktam, hogy felállok és felülről beszélek hozzá, mert akkor felnéz rám és gyorsan túl is vagyunk az öblítésen.

Vagy van elvileg ilyen műanyag cucc, amit a fejére teszel és ellenzőként véd, nem engedi lefolyni az arcába a vizet. De nem tudom, hogy most is lehet e kapni, pár éve láttam.

2012. jan. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!