Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktátok a Babák haját...

Mikor szoktátok a Babák haját mosni?

Figyelt kérdés
5hónapos és minden fürdetésnél megmosom Neki. Meddig kell még naponta mosni? Lehet már Nekimondjuk heti 3x, majd 2x és 1x? Ti hogy csináljátok?
2012. jan. 7. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sosem mostam naponta, amíg nem tápláltam hozzá. 2-3 naponta mostam, majdnem mindig leöblítettem vízzel. Amióta hozzátáplálok, valamikor naponta kell, mert összekeni a haját.
2012. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Panni 4 hónapos lesz naponta mosom és úgy gondoltam 6 hónapos korában, vagy a körül fogom csökkenteni....
2012. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én addig mostam naponta amíg nagyon kicsi pihés haja volt. Most már nagyobb egy kicsit így csak hetente 1x mosom neki vagy ha nagyon összekeni (erről szerencsére leszokott, de a hozzátáplálás elején neki is állandóan csimbókos volt a haja).
2012. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mi 4 hónaposak vagyunk és egy héten 1x-2x mosom a haját babe samponnal.
2012. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Elmélet szerint 1 éves korig kell naponta nehogy koszmó legyen vagy enyhe ekcéma, ez főleg télen könnyebben kialakul.

De te döntesz! Ez az elmélet csak :)

2012. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az enyém 9 hónapos, de mivel így is, úgy is vizes lesz a feje, minden fürdésnél leöblítem a fürdővízzel. Amúgy is csak némi pihe van a nagy, kerek fején :-)És olyan jó utána szagolgatni a finom illatát.
2012. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kis fiam 1 éves, és minden nap mosom a haját. Úgy pancsol, hogy vizes is lesz neki, és utána rakok rá egy kis sampont (Gabi) és megmosom neki.
2012. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk védőnő sem ajánlotta a napi hajmosást a kezdetekkor sem. Koszmó miatt mostuk egy ideig naponta, a Babé hozta rendbe, utána pár naponta mostuk vele.

Most 8,5 hónapos, és jó ideje már csak heti 1x mossuk a Babéval, bár a koszmó már réges-régen elmúlt, inkább csak megelőzésképpen használjuk.

Amikor összetrutyizza a haját kajával, akkor azt le szoktuk mosni a fürdővizével, de emiatt nem mossuk meg az egészet. Az én fejbőröm is extra-érzékeny, sokkal rosszabb, ha minden nap kiteszem a vegyi anyagoknak.

2012. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!