Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás, allergia-gyanús...

Tejallergiás, allergia-gyanús babák, kicsik anyukái! Szoktatok "bűnözni", szoktatok néha olyat adni a gyerkőcnek, amit nem biztos, hogy lehetne?

Figyelt kérdés

Persze nem olyanokra gondolok, akiknél komoly tünetekkel jár, hanem pl. mint a kislányom, akinél "csak" az ekcéma miatt tartjuk a tej-diétát, de igazából kis ekcémája így is van, tehát ki tudja, hogy tényleg tejallergiája van-e.

És ha pl szülinapi buliban van, lehet, hogy adnék neki kis tortát. Ti hogy vagytok ezzel?


2010. júl. 8. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
nálunk egyelőre nekem kell tartani a diétát,de be-be csúszik egy kis tejtermék.de neki biztosan nem engedném.
2010. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves édesanya, én lisztérzékeny vagyok, és profi maximalista. Semmit, de semmit nem fogyasztok, amiben glutén van. A gyermek még kinőheti, arra kérlek tartsd be a gyermeknél te is az orvos utasításait. Ha gondolod vidd el újra egy tejérzékeny vizsgálatra, hogyan is áll a dolog a gyermekkel kapcsolatban.
2010. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tejfehérje allergia szigorúan betartott diétával kinőhető.Én biztosan nem bűnöznék egy kicsit se ha a gyerekemről lenne szó-tudom milyen nehéz,van olyan barátnőm akinek tejallergiás a kisfia-,akkor sem,ha csak enyhe tünetei lennének.Ha ugyanis becsúszik egy icipici tejtermék,újra elölről indul a diéta.Csak a gyerekkel tol ki az ember.

Ha pedig nem biztos,h az,akkor minél előbb meg kell vizsgáltatni.

2010. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
2 hónaposan hasfájós lett a tej miatt, amikor leálltam vele, abbamaradt. de néha-néha bűnöztem egy-egy pohárnyit, hogy lásam, mi lesz. Most 4 hónapos, és már megint ihatom a tejet, már nem fáj a hasa tőle.
2010. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem bűnöznék, a diéta arra való, hogy betartsák. Az én felelősségem, hoyg betartassam vele a diétáját, és ha néha bűnözök, azzal szerintem megkockáztatom azt is, hogy nem növi ki a betegséget. Nem tudnék együtt élni a tudattal, hogy a gyerekem az én felelőtlenségem miatt tejmentes életet kénytelen élni 5 éves kor helyett monjuk 20 évig. Vagy még tovább. Mindegy, hogy milyen súlyos tünetekkel jön elő az allergia.
2010. júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ekcémás és valóban egyáltalán nem biztos, hogy a tej okozza, egy csak egy feltételezés. Ugyanúgy okozhatja bármi más is. A lányod más tejterméket fogyaszt? Vagy semmit? A felvágottakat is úgy vásárolod, hogy van-e benne tej? Illetve marhahúst eszik?

A fiam csak 4 hónapos, anyatejes. Én most 2 hete nem eszem/iszom tejes dolgokat egyáltalán, de nkei is 2-3 napja jött ki egy új ekcéma a füle mögött. Nyilván nem akarok neki rosszat, de még 2 hét és fogok enni tejes valamit, hogy meglássam, romlik-e. Viszont tejet tuti nem fogok neki adni 2 éves koráig, azt pedig sajnálnám, ha semmi tejterméket nem ehetne.

Tényleg nagyon nehéz a döntés. SZerintem kisebb dologgal próbáld ki, ne a tortával. Az azért neki is nagy kísértés és nagy önfegyelmet kell tanúsítania, hogy ne egyen többet.



Utólsó előttinek üzenem, hogy 2 éves korukig nem végeznek allergia tesztet, mert értelmetlen illetve a tejfehérje allergia egy olyan típus, ami sajnos sokszor ál-negatív eredményt ad.

2010. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nemsokára két éves lesz a lányom, semmiféle tejterméket nem adunk neki, sem marhahúst, még olyan terméket sem, ami tejport tartalmaz.

Az orvosunk is úgy gondolja,hogy a vérvételes allergia-vizsgálatok nem 100%-osak,a tejterhelést azért nem akarta, mert pont az a cél, hogy minél tovább elkerülje a tejet a szervezete, szóval itt állunk kivizsgálatlanul.

Most tervezem, hogy a Budai Allergia Központban csináltatunk egy vérvételt, ők azt mondják, teljesen biztos eredményt tudnak adni, csakhát a különböző orvosi megbeszélésékkel együtt 30ezer, tehát sok.

Egyébként az orvosunk azt mondta, két éves kora körül elkezdhetjük a tejtermékeket, ha alakul a lányzó ekcémája, ami ugye alakult, mert már nem olyan csúnya, mint pár hónapos korában, de pici még van.

Na szóval, kíváncsi voltam, ki hogy van ezzel a kérdéssel.

2010. júl. 9. 11:02
 8/8 anonim ***** válasza:

mi már voltunk tejfehérje viszgáaton, mást is néztek, és midnenre negatív lett....

ennek ellenére, mi vigyázunk, de nem iktatom ki 100%-osan a tejtermékeket. ezt úgy kell leképzelni, hogy mpndjuk kap pár falat sajtot, egy kanál kefirt, egy kis vajat stb. tejet viszont nem kap egyáltalán. egyéb allergizálót sem kap, úgy mint narancs, mogyoró, dió, aprómagvas. kap ellenben pár falat paradicsomot, minden nap, de attól semmilyen tünete nincs. ja és a tojásfehérjével vigyázunk, de pl. egy egy falat sütit ha kap, nem lesz tőle semmilyen tünete. amíg nem csináltuk a diétát, állandóan piros volt az arca, meg pikkelyes, száraz, a teste egyéb részein meg kisebb száraz ekcémás foltok voltak. azóta ez elmúlt, nagyon szép a bőre. tehát úgy gondolom, a megfelelő mértékben tartjuk a diétát így.

ja, é midnenből patikait használunk, kenőcs, fürdető stb. kaki után meg lemosom a fenekét.

szóval viogyázunk eléggé, de nem 100%-osan. amúgy szetm azt nagyon nehéz lenne megoldani.

a másik: nekem azt mondta a bőrdoki, hogy igen, azért kell diétázni, hogy kinője. de ! azt is mondta, ez még nem igazi allergia, csak az arra való hajlam, azért is van, hogy nem bizonyos a dott dologra kell figyelni, hanem általában az allergénekre, mert bármi kiválthatja, az ételeken túl a a por, szőr stb. szóval íg utólag bánom az allergiavizsgálatot, mert a fejéből vettek vért, nagyon megviselte, azóta fehérköpeny szindrómája van, és az egész nem ért semmit.

2010. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!