Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zola nevet adhatok a lányomnak...

Zola nevet adhatok a lányomnak? Nektek hogy tetszene?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva a grace klinikában hallottam ezt a nevet, és nagyon megtetszett a hangzása. Szóval, mit gondoltok? Lehetséges?
2012. jan. 7. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bocsi,de nekem nem tetszik. Inkább fiú névnek hangzik.
2012. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha bepötyögöd Google-ba, rögtön Émile Zola nevét dobja ki. Ott meg egy családnévről van szó.

Én sem ajánlom, mert vagy erre hajaz vagy a Zoltán, Zalán fiúnevekre. Merthogy azoknak a becézője.

Szerintem valami másik Z-betűset válassz, már meglévőt, mert sejtéseim szerint úgyis megpróbálnak róla lebeszélni. Pláne, hogy honosítani kéne, de ld. feljebb.

2012. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, karakteres. De ha teheted, adj egy hétköznapibb nevet is neki, hogy tudjon választani a későbbiekben.
2012. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

PErsze, adnék mellé mást is, így amúgy is kicsit rövid, de én rákerestem, és ha jól értelmeztem a hiányos angoltudásommal, akkor olaszoknál női név pl.

De hogy fiús?? :O Nekem a zoltán eszembe sem jutott...

2012. jan. 7. 12:31
 5/18 A kérdező kommentje:
(Amúgy ismerem Zolát, épp most olvasom egy könyvét, de tök fura, mert mostanáig le sem esett, hogy ő is Zola :))
2012. jan. 7. 12:32
 6/18 anonim ***** válasza:
nekem meg pont van Zoltán ismerősöm aki Zola, van egy műsorvezető is aki Zola és férfi, de ha tetszik hasonló pl a Zolna, Zorka, Zoé ?? Ezek tuti lánynevek
2012. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

12:21 vagyok.


szerintem egyáltalán nem fiús, nem értem a Zoltán névre való asszociációt. Azért, mert ZO-val kezdődik mindkettő? Butaság. Nekem a Zolánál már csak a Zoé tetszik jobban. :)

2012. jan. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A Zoé sem rossz, de én most a Zolára cuppantam rá :D

DE érdekes, ezek szerint sokan asszociálnak a Zoltánra, hm..

2012. jan. 7. 12:38
 9/18 anonim ***** válasza:
esetleg még Zora mint Szinetár Dóriéknak:)
2012. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Két dolog ugrott be első olvasásra: Emile Zola, és Zoli. A magyarázatot olvasva pedig arra gondoltam, hogy ez meg lány név? Én nem adnék ilyen nevet a kislányomnak, nem lányos, nem nőies. Szerintem... De ez csak az én véleményem!Amúgy kicsit még a ZSolára is asszociálok, ami meg a Zsolt beceneve (nálunk).
2012. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!