Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zola nevet adhatok a lányomnak...

Zola nevet adhatok a lányomnak? Nektek hogy tetszene?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva a grace klinikában hallottam ezt a nevet, és nagyon megtetszett a hangzása. Szóval, mit gondoltok? Lehetséges?
2012. jan. 7. 12:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Magyarországon jelenleg nem anyakönyvezhető. Itt elérhető az aktuális lista.

Ha ragaszkodsz hozzá, lehet kérvényezni az MTA nyelvtudományi intézetnél.


[link]


Egyébként én is a Zoltán becézésére asszociálok, ismerek olyan Zoltánt, akit Zolának hívnak a barátai.

Zolna viszont női név, az nem tetszik?

2012. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi, tök jó ez a lista!! :D

Amúgy az ilyen "Zoltána" meg hasonló nevek nem tudom miért nőiesebbek, mint pl a Zola (ami nincs is ugyebár, de mindegy :D) Amúgym ostm ég a Zina is megtetszett innen :)

2012. jan. 7. 15:52
 13/18 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk Zora! Amikor kérdezik hogy hívják hirtelen mindenki úgy hallja hogy Zola! Az arcuk láttán nem arra következtetek hogy tetszene nekik de mikor mondom hogy R-el mint ZoRa akkor látom a megnyugvást rajtuk, hogy fúh már azt hittük kislánynak fiú nevet adtál! Ne hari de ez nagyon fiús :( 10-ből 9en tuti azt fogják hinni fiú! Ne szúrj ki a babuddal :(
2012. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem célom kiszúrni vele(meg még nem is létezik) :)
2012. jan. 8. 10:39
 15/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is Zina :) Mindenki azt kérdezi: egy minek a beceneve, vagy így anyakönyvezhető?És nem tömeg név!
2012. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik, azert mert kulonleges. Nem kell semmire sem asszocialni, ritka nev es kesz. Szokjak meg :) az enyem is az(Minea-rovid i vel), meg a jelenteset sem talalom, eredetere irtak mar a gorog(kreta),roman, finn, dannak is... Ami kozott en vacillalok, az Zola es Danai.Utobbi szinten gorog mint az enyem.
2013. jún. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik a Zola név:) Amúgy mit választottatok?:))
2014. nov. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Sajnos nem, Magyarországon a Zola név be van tiltva, nem adható embernek. Keress mást!
2016. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!