Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátoknak mi a...

9 hónapos babátoknak mi a vacsorája? Fürdés előtt és/vagy után? Még egy kérdés: Gyári gyümölcsjoghurtot-Activiát- mikortól szabad adni? Abban nincs adalék, úgy láttam.

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Activiát úgy tudom 3 éves kor alatt nem szabad adni,a benne lévő probiotikumok miatt.
2012. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez jó! Én meg úgy tudom, hogy pont azért is ajánlott. Többek között...
2012. jan. 7. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja bocs,igazad van,itt a GYK ez keringett sokáig,mondván h a honlapon ez van,de most megnéztem,és 1 éves kortól adható.Activia.hu.

Amúgy 9 hónaposan fürdés után már csak tej volt,előtte pedig nem sokkal főzelék,esetleg Sinlaccal dúsítva.

2012. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóban gondolkozok, most csak tápszer van fürdés után - 240ml, csak tápszeres már sajnos -, de mintha nem lenne elég már. 1 hete növeltem az adagját 210ről, hátha..., de semmit nem változott a helyzet. A joghurtot meg uzsira gondoltam néha.

köszi a választ és hogy utánanéztél.

2012. jan. 7. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:

9 hónaposan még nem evett komoly mennyiséget. De sokszor kapott zabkását reszelt almával/aszalt gyümölccsel és/vagy natúr joghurttal, esetleg cukormentes üveges "bébidesszertet", magyarán gyümölcsöt zabpehellyel. Esetleg ha olyan volt az ebédje, akkor abból adtam: póréhagymás paradicsomos köles-egytálételt (nem tudom, van-e neve, a nővérem találta ki és nagyon finom), vagy ugyanezt hajdinával. Szóval mi sokféle gabonát eszünk.


Fürdés után már csak cicizés volt/van.


Gyári gyümölcsjoghurtot én nem adnék neki, inkább vegyél natúrt és keverj bele reszelt almát vagy egy kiskanál házi lekvárt, abban garantáltan nincs sem színezék, sem aroma.

2012. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 8,5 hónapos,rengeteget mozog,mászik,áll lépeget,így nagyon sokat eszik,napi 5-6X jó nagy adagot, a vacsorája tápszer 210ml,natúr joghurtot kap és belekeverek neki gyümölcsöt plusz babakekszet
2012. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy kitoltam kicsit az uzsonnát, fél 6-6 órára, és akkor bőségesen kapott enni. Olyan volt tul.képpen, mint egy vacsora. Főzeléket kapott, utána joghurtot, vagy gyümölcsöt. Fürdés fél 7-kor, 7-8 között a tápszer, így összességében jóllakott reggelig. Ha gondolod, próbáld ki!
2012. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

9 hónaposan vacsira tejpépet evett mindig. Abból meg egy szép nagy adagot.

Ez azért volt, mert nem kellett a tápszer neki.

Most 10 hónapos, vacsira fél 7 körül főzeléket eszik, utána lefekvés előtt kb. 130-180 ml tápszert. De ez 1 hete van így.

Ha bolti gyümölcsös joghurtot adok a lányomnak, akkor a Lidl-ben kapható Milbona joghurtot. Abban nincsenek adalékok, stabilizátorok, színezékek.

2012. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is a tejpép plusz fürdés után tápszeren gondolkodtam... A milbonás joghurtot meg fogom nézni. még egyszer köszi Sok ötletet kaptam!
2012. jan. 8. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!