Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásról pár kérdés?...

Hozzátáplálásról pár kérdés? ( bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom ,hogy sok kérdés van már fent, de nekem több is lenne, így gondoltam nem keresgélek, hátha van aki tud válaszolni...?!

Kislányom 6ésfél hónapos, 2 hete kezdtük a hozzátáplálást, addig csak anyatejes volt, vizet-teát sem kapott. Ahogy haladunk előre, egyre több kérdés felmerűl bennem, ma voltunk védőben, na hát semmire sem kaptam választ, mindenre azt mondták, ahogy jónak látom... Eddig ettünk almát, barackot, répát, és ma először krumplit.

1. Mikor "kell" már más folyadékot is kapnia a picúrkámnak? Nem tervezem a leválasztást, tehát nem zavar, hogy a tízórai után is szopizik, de mikor bejönnek a főzelékek-húsok akkor is elég ha tejcit iszik utána?

2. Mikorra "kell" egy teljes evést kiváltani? Vagy amíg jól esik kapjon tejet utána? Nem fognak furcsán nézni, ha mondjuk még 10 hónaposan is cicizik minden evés után? Vagy majd magától elhagyja?

3. Minden új ízt ugye kóstoltatni kell... az lenne a kérdésem, hogy miukor először kap valamiből pár kiskanállal , utána a már megkostólt ételből kaphat többet - mert hogy a tejci ugye igazodik az igényekhez, s már 3.hete egyre kevesebb délelőttönként, emiatt ma is a krumpliból kapott pár kiskanállal, de a tejci nem volt elég, még evett volna...

4. Keverhetem már a korábban kóstóltakat, vagy előbb még kóstoljunk több mindent?

5. A husit azt ebédre kapja majd? vagy először tízóraira azt is?

Nagyon köszönöm, ha van türelmetek válaszolni, sokat segítenétek! Tudom, hogy nem kell görcsösen csinálni, ezért is tettem idézőjelbe a "kell" szavakat.


2012. jan. 4. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hozzátáplálásnál nincs olyan, hogy KELL!

1. Ha már szilárdabbat, főzeléket is adsz neki, akkor kínáld meg teával/vízzel. Szopizni addig fog, amíg nem váltotok ki egy étkezést, azaz nem lakik jól csak szilárd étellel. A vizet/teát szomjoltónak add és ne azért, hogy jóllakjon.

2. egy teljes étkezést akkor fogtok kiváltani, ha majd eszik annyit, hogy ne kérje utána a tejet. Majd ő maga elhagyja ha jól lakik.

3.Adhatsz neki a régi ízekből, de ha kéri még az újat és az nem allergén, akkor abból is adhatsz neki többet. De keverheted is, pl. krumpli almával. Az almát ismeri, a krumpli új.

4.keverheted, írtam :)

5. a husit főzelékre, a főzeléket pedig ebédre add neki. tízóraira uzsira mehet gyümölcs vagy tejpép, melyikre mit adsz.

2012. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!El is hiszem,hogy káosz van a fejedben:)

1:érdemes vizet,teát adni a babának,folyamatosan hozzászoktatni,ha elkezdődik a hozzátáplálás,eleinte csak pár kortyot fog inni.

2:nem versenyfutás,amikor úgy látod,hogy rendesen evett,ne szopizzon,hanem igyon vizet,teát és az már kiváltott étkezés.Először tízórai,uzsonna,ebéd reggeli majd vacsora.Az,hogy ki,hogy néz,nem kell vele foglalkozni,de addigra tuti,hogy nem fog minden evés után szopizni,hacsak nem erőlteted rá,de nem hinném.

3:2-3 napig kóstoltass egyféle ételt és ha nincs baja,mehet rendes adag.Ha meg még enne és nem elég a tej,adj a már ismert ételekből.

4:amit már kóstolt,lehet keverni.Sőt,a már ismert ételbe lehet 1-2 kanál új ételt keverni,mert ha valami baja lenne,tudnád,hogy az új okozta.

5:először tízóraira a tízórai előtt adj egy két falat husit,utána ha már megismerte a szervezete,mehet ebédre.

Remélem segítettem,ha van még kérdésed,nyugodtan írj privátra.Sok sikert

2012. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! - igen , írtam is, hogy tudom ,nincs "kell" :)
2012. jan. 4. 19:13
 4/5 A kérdező kommentje:
19.13 - nagyon köszönöm, sokat segítettél, kérdésem tuti lesz még, akkor ha nem zavarlak megy majd a privát levél :)
2012. jan. 4. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze nyugodtan írj,nem zavar,örülök,hogy segíthettem,segíthetek.
2012. jan. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!