Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsi kérdés? Hogyan működik?

Bölcsi kérdés? Hogyan működik?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez mostanság? Mennyivel előtte kell szólnom, hogy mennénk? És ha időközben elköltözünk? Olyankor mi van? Olvastam olyat, hogy ha Gyeden vagyok itthon, akkor nem veszik fel. Én szerettem volna szeptemberben visszamenni dolgozni (akkor lesz 1,5éves), de így akkor nem lesz rá lehetőségem? Meg kell várnom azt, hogy 2 éves legyen?
2012. jan. 6. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez úgy működik, hogy bemész abba a bölcsibe ahova szeretnéd, hogy járjon és megkérdezed.

bocs, de itt bármit is írnánk, nem sokra mennél vele.

mi 2 bölcsibe jelentkeztünk, egyikbe akkor mikor fél éves volt a babám, most 2 éves múlt, most 2.-ok vagyunk a várólistán.

novemberben bementem egy másik (lepukkantabb) bölcsibe, decemberben kezdtünk is.


munkálatóit kérnek, tehát ha gyeden vagy akkor nem mehettek. de ha szeptemberben mennél vissza akkor előtte 2-3 héttel elkezdhetitek a szoktatást. mondjuk a szeptember elég húzós, sokan kezdenek akkor így nehéz a szoktatás és előtt ugye nyáriszünet van, akkor meg egyáltalán nincs szoktatás. gondolom azt fogják javasolni, hogy októberben menj vissza dolgozni

2012. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen előre be kell jelentkezni, várólistára kerül, de van ahol azonnal tudnak helyet biztosítani. 6 hónapos kortól van bölcsi. Munkáltatói igazolás, vagyis munkahely kell hozzá, nyilván ha gyeden vagy otthon, nem mehet bölcsibe, vagyis nem kaphatsz rá pénzt, ha a gyerek bölcsis.

Menj be a bölcsibe, és mondd meg, hogy szeptembertől szeretnéd járatni.

2012. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
előző vagyok. bocs azt nem írtam, munka mellett nem fogsz gyedet kapni, szóval ez nem üti a bölcsit
2012. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor megvárjuk a jövő márciust, hogy betöltse a 2 évet, és akkor már ugye gyes van... :(
2012. jan. 6. 22:49
 5/12 anonim ***** válasza:

félreértettél. szóval hétfőn menj be a bölcsibe és kérdezd meg!!!

az biztos, hogy gyed mellett nem dolgozhatsz, jogszabály tiltja, bölcsibe meg csak dolgozóként tudod beadni. természetesen megelőzi ezt pár héttel, kb. egy hónappal előbb lehet elkezdeni a beszoktatást, az nagyon nehéz időszak...

2012. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Másfél éves korában is beadhatod, ha megszünteted a gyedet és dolgozni mégy. Gyed és fizetés együtt nem megy.

A bölcsibe viszont menj be mihamarabb.

2012. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Olyat lehet csinálni, hogy a munkáltatóm ad munkáltatóit, de hivatalosan nem megyek vissza? :)
2012. jan. 7. 20:23
 8/12 anonim ***** válasza:

hát ez a munkáltatódtól függ. de kitolás azokkal a szülőkkel akik tényleg kénytelenek lennének dolgozni mert nem tudnak kenyeret tenni az asztalra de nem veszik fel mert te otthon pihizel :/

ne meg 1,5 évesen nem is vidám dolog a bölcsi, szóval ha nem muszáj miért tennéd ki a babádat ennek?

2012. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert attól én még visszamennék dolgozni, csak nem hivatalosan, hogy a gyedtől ne essek el. (de ez jelenleg csak elméleti dolog, még a munkáltatómmal nem beszéltem ilyenekről)
2012. jan. 7. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:

jaaaa. hát ördögi kör mert a bölcsi lejelenti, tehát te kénytelen vagy lemondani a gyedet. különben kamatostól vissza kell fizetni.

esetleg nagymama vagy ismerős nem tud vigyázni rá? csak úgy tudod megoldani, állami bölcsivel kizárt. vagy van csana, magánbölcsi...

2012. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!