Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan, hogy a kisbabá...

Volt már olyan, hogy a kisbabátok nem kapott levegőt, ha igen, mennyi ideig tartott és mi idézte elő? Ezt meg lehet akadályozni valahogy? Illetve milyen esetben hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Azért van ez a hülye kérdésem, mert velem a napokban az történt, hogy a három hetes kisfiam olyan éhes és ideges volt, hogy a sírástól és éhségtől félrenyelt, miközben a hátán fekve próbáltam tisztába tenni. A cumit kiköpte, vigasztalhatatlan volt. Csak annyit hallottam, hogy félrenyel, felemeltem függőlegesbe és láttam, hogy próbál levegőt venni, de a légzőszervei elzáródtak, blokkolt a légzése, nem mozgott nem csinált semmit, csak meredten nézett és nem tudott levegőt venni. Borzasztóan ijesztő látvány és érzés. Gyorsan veregettük a hátát és hát nagyon rosszul tettem, de ijedtemben kicsit meg is ráztam :-( az egész hál Istennek nem tartott csak 15 másodpercig, 2 napos megfigyelésen voltunk kórházban is, minden rendben van, nagyon egészséges kisfiú, de úgy érzem, még egyszer nem bírnám ki az ilyenfajta ijedtséget...
2012. jan. 7. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Jaj, szegénykém, remélem máskor nem fordul elő, biztos nagyon megijedhettél/megijedhettetek. Kívánom, ne is forduljon elő többet! Sajnos a félrenyelés azért elég gyakori, itt találsz tanácsot, ilyen esetben mit is kell tenni: [link] . De a legfontosabb a hidegvér, és a gyors, pontos cselekvés.
2012. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon megijedtünk, még a mentők számát sem tudtam hirtelen...

Köszönöm szépen a linket. Arra is gondoltam, hogy egy elsősegély tanfolyamra el kell menni, mindenképpen, mert csak akkor tudok gyorsan és pontosan cselekedni, ha tudom, mit kell tennem. Jó volt elolvasni a cikket, köszönöm még egyszer.

2012. jan. 7. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!