Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdetés?! Lányok, amikor...

Fürdetés?! Lányok, amikor fürdetitek a kisbabátok (az enyém 5 hónapos) bele meritek fektetni a vízbe úgy, hogy az arcocskája ne érjen bele természetesen a vízbe, de pl. a fülcsekéje benne legyen?

Figyelt kérdés

Mi így szoktuk fürdetni, belemerítjük egészen a kis fejét, az arca kint van, és így pancsikol egy kevés ideig, de így a füle is benne van a vízben. Tegnap ezt látván az anyósom szívrohamot kapott, és majdnem kitépte a gyereket a kezemből, hogy mit csinálok azzal a szerencsétlennel, mert NEM SZABAD, hogy víz érje a fülét.

Mit gondoltok erről?


2011. nov. 11. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam, hogy (már nem emlékszem pontosan hány hónapos koráig) nem szabad hogy víz menjen a fülébe. Mi is eszerint fürdettük a lányunkat.
2011. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

addig nem szabad, hogy víz menjen a fülébe míg nem mozgolódik annyit, hogy ki is jöjjön. tehát nem azzal van a baj ha belemegy hanem azzal ha bent is marad mert ugye csak kitörölni nem lehet.

én soha nem fektettem így a babámat bele a vízbe, de a fülét megmostam :D ez nem merés kérdése, ha már forgolódik és nem egyből pancsi után fekteted akkor nem lesz baja

2011. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Babaúszásra 3 hónapos kortól lehet vinni babát, és ott már egyből merülünk a viz alá :)!
2011. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Na igen, én is erre gondolok, hogy babaúszáson is belmegy a fülükbe a víz. Ott nem jelent problémát.

Egyébként én úgy szoktam törölgetni a babát, hogy közben a jobb és a bal oldalára is fordítom,így elvileg ha megy is bele víz az ki tud folyni.

2011. nov. 11. 15:01
 5/13 alaszka ***** válasza:
64%
Én a vállánál fogom úgy alányúlva, így nyakig benne van, de a füléhez maximum pár csepp ér, ahogy mosdatom. Szerintem se nagyon menjen a fülébe a víz rendszeresen...
2011. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Persze,babaúszáson is belemegy a víz,viszont fennáll az esélye az ún. úszófülnek,vagyis a külső hallójárat begyulladhat.Én az első gyereknél ezt nem tudtam,sokszor belement fürdés közben a víz a fülébe,és gyönyörűségesen begyulladt neki.Kevésbé fájdalmas mint a középfül gyull,de ez sem kellemes,visított:(A kicsinél már erre nagyon figyelek.Lehet babaúszáson külön felhívják a figyelmet a fül alapos kiszárítására.
2011. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy fürdetem az 5 és fél hónapos kislányomat, mint te. Eddig nem volt probléma belőle.
2011. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amíg nem ültek a gyerekek addig így fürödtek kb onnantól, hogy a köldökcsonk leesett. Amikor ültek akkor már nem volt pancsika, zupsz a nagykádba zuhany, azóta is zuhanyoznak.

28, 9hónapos bébik

2011. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a brendonban vettem fürdető szivacsot azon fekszik a kádban így a fülét nem éri víz és nem nekem kell tartani + mosdatni is egyszerre.
2011. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 porcukormókus ***** válasza:
Én pont úgy fürdetem az 5hónaposomat, ahogy Te, de én az arcocskájába is szoktam egy kis vizet locsolni. Így edzünk a babaúszásra is, így szokja meg a merülést. Sőt mostmár itthon eresztünk nagy kád vizet, hogy gyakorolja a merülést (persze ahogy tanították, nem magamtól). Nagyon tetszik neki! :)
2011. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!