Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejpép hogyan? (hosszú)

Tejpép hogyan? (hosszú)

Figyelt kérdés
Drasztikus lépésre szántam el magam. Kislányom 4 hónapos múlt, igény szerint kap anyatejet, azon kívül semmi mást. 2 hónapos korában kezdte átaludni az éjszakákat, de ez jó két hete megváltozott. Óránként ébred éjjel és enni kér. Nem sír, csak jelzésértékűen nyöszörög és azonnal alszik vissza. Így talán nem a foga... Nap közben nem kér gyakrabban. Így tapogatózom, hogy mi lehet az éjszakai 5-6 kelés oka. Lehet, hogy valami kalóriadúsabbra lenne szüksége este. Van egy hipp barackos tejpép itthon, ami 4 hónapos kortól adható. Kérdésem az lenne, érdemes lenne-e kipróbálnunk és ha igen, mikor adjam? Inkább délután vagy este fürdés után?
2011. dec. 12. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 5 hónapos lesz, nekünk általában 4 fele kezd el nyöszörögni, 5kor felébred, de 6-ig bőven kivárja, hogy egyen. Elvan addig magában.

Előtte sokszor volt az, amit te is írtál. Én megemeltem neki az esti adagját.

2011. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

Én akkor is a fogára gondolnék, de ha ha tényleg az a gond amire gyanakszol, akkor lefekvés előtt add.


Másik: ha megtehetitek, vedd meg a tejpépet, (1000 Ft felett vagy egy doboz és 5 adag van csak benne) ha nem, akkor valamilyen gabonapehellyel, vagy főzött rizzsel összeturmixolt tejjel (ami tápszer, vagy akár a saját tejed) ugyanúgy tejpépet kapsz.

2011. dec. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Szerintem inkább tápszerrel pótolj, ne tejpéppel. És inkább lefekvés előtti etetésnél tömd tele a pocit, úgy jobban elvan éjszaka. Legalábbis nálunk ez a tapasztalat. Ha nem eszik a lányom közvetlenül lefekvés előtt, akkor hajnalban felébred. Amúgy már végigalussza az éjszakát.

2011. dec. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos a kislányom és majdnem egy hónapja eszik már tejpépet. Úgy adom neki, hogy az esti szopi előtt másfél órával kapja a pépet. Nagyon szeretni, egész testével örül amikor meglátja a tányérját :))) Viszont semmit nem ér nálunk az ébredések szempontjából...

Amúgy 699ft-ért veszem a tejpépet és több, mint 5 napig elég...

2011. dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

8:10-es butaságot írsz,több adagra elég.Igaz,hogy az van ráírva,de nem így van. Én babám is 4 hós múlt,egy hete eszik tejpépet,előtte is jó alvó volt éjjel,de többször nyöszörgött,át kellett menni hozzá. Azonban amióta tejpépet eszik,sokkal jobb. Ötkor tejpép,utána cici,játék,fél8 fürdés,utána cici. Nyolctól reggel ötig,már sokszor hatig alszik,zavartalanul. Semmi baja nem lesz ám,ha kipróbálod a tejpépet,majd meglátod,lehet nem is fog Neki ízleni.:):):)

Sok szerencsét.

2011. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.:) Egyébként meg szerintem ne törődj senkivel.Ahogy Te érzed,és látod a Babádon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A véleményeket meghallgatni érdemes,aztán saját elveidre formálni Őket!!!
2011. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)


Kedves utolsó: pontosan ezt teszem, meghallgatom mindenki véleményét és szintetizálom. :)

2011. dec. 12. 10:59
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

5 adag,nem 5 adag, lehet ezen vitatkozni. De nem ezért írtam pontos adatokat, hanem szemléltetésképp. Egy kiló pl. gríz, vagy bármilyen gabonapehely sokkal tovább elég.


Mindegy, már egyre ritkábban látogatom ezt az oldalt mert kezd nagyon elegem lenni a hozzáállásból. Mintha én tennék szívességet azzal, hogy segíthetek. Nekem tök mindegy, hogy tépem-e a szám, vagy sem.


Mondjuk kaptunk egyszer ajándékba ilyen pépet, valóban elfogyott 5 adagra. Az én gyerekem enne sokat? (Arról meg már nem beszélek, hogy milyen mű szaga van, számomra egyáltalán nem bizalomgerjesztő.)

De hurrá. A gyártónak pont ez a célja, vegyétek csak minél többen. A reklám bejött, ez a lényeg.


Még egy megjegyzés: a tejpép is részben tápszert tartalmaz, ha valaki esetleg nem tudna róla. Azt azért írom, mert sokan annyira ódzkodtok a tápszertől és olyan szívesen adtok tejpépet, talán jó ha tudatosítom ezt a kapcsolatot.

2011. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ébredés szempontjából nálunk nem osztott, nem szorzott a tejpép, de a fiam nagyon szereti:) Már 13hónapos, és még mindig az a vacsorája. Amúgy tényleg az van ráírva, hogy 5-6 adag, de nálunk még sosem fogyott el egy hétnél hamarabb.
2011. dec. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!


Én is pont ebből az okból kifolyólag kezdtem adni neki pépet!!Mert hulla fáradt voltam már az éjszakai 5-6ébredéstől.Ahogy letettem a fejem és becsuktam a szemem rá egy fél óra és kezdődött minden előröl...


Szóval mi is kizárólag anyatejesek vagyunk és ami nekünk bevállt az a Sinlac nevű pép,ez tejmentes,gluténmentes és ha a doki kiírja 1100ft körül van a 650g!!

Plusz még egy jó tanács és a sima tejes tejpépeket mindig dúsítottam vagy ezzel a Sinlaccal vagy a DM-ben kapható kölespéppel(600-700ft)ez nagyon tápláló és 100% kölesből van semmi plusz összetevő ami számomra fontos.

Azóta sokkal többet alszik kb. csak 1-2x kel.

Most lesz 9hónapos,de kb 7hónapos kora óta ment ez...úgyhogy a gyümölcs mellé megy az esti pép is.


Mivel a kislányod még pici én nem ajánlanám a tejpépeket(főleg,hogy anyatejes és a tejpép tápszeres) mert előfordulhat később tejallergia.

Ez a 2fent említett termék kombinálható az összes gyümölccsel(leturmixolva hozzáadva) ha úgy jobban szereti,úgyis hamarosan azok következnek.

Tényleg inkább mint a tejpépek.Bár igaz én adtam már,de próbálom ritkán,mert tele van sajnos mindegyik cukorral+sok minden mással. :(

Én mint szintén anyatejes anyuci ezt tanácsolnám.

Utolsó kérdésedre válaszolva: Mi fürdés után adjuk vagy néha előtte ha úgy jön ki.


27éves anyuka(+2,5éves fiú +9hós fiú anyukája)

2011. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!