Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem igény szerint szoptat,...

Aki nem igény szerint szoptat, mit csinál, ha hamarabb megéhezik a baba és sír?

Figyelt kérdés
Ha csak 3 óránként van kaja, de a baba hamarabb sîr mit lehet tenni?
2011. dec. 29. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Pici folyadékot adtam neki.
2011. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Az első időben mindig mértem,hogy mennyit szopott. Ha keveset,akkor 2 óra múlva megszoptattam. Ha sokat,és aludt,akkor 3-4 óra is eltelt. Két hét alatt kialakult a napirendünk. Az első két hét után fokozatosan leszoktattam az éjszakai szopásról is. Az esti utolsó szopit hamarabb kapta 10 perccel, a reggelit pedig 10 perccel később.

Ha éjjel felébredt,akkor ánizs teát kapott. 3 hónaposan már átaludta az éjszakákat.

2011. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam hogy a szopi végétől mértem mindig az időt, nem fix 3 óránként hanem minimum 2 órát vártam, viszont azt mindig hagytam ilyenkor hogy addig szopizzon amíg jól esik neki. Nekünk is kb 2 hét alatt beállt a rend és úgy tapasztaltam kb 2,5 órákat bírt.Az éjszakázás babafüggő az én fiam első naptól este 9-től reggel 6ig húzza a lóbőrt, semmiféle folyadékot nem kap pluszban, felesleges és csak a macera van vele.
2011. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Megetetem. Most komolyan, hagynád sírni a babát, mert még nem telt le a 3 óra? Ha te éhes vagy mit csinálsz? Mert én eszek.
2011. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

De most a melled 3 óránként termel? Vagy hogy érted, hogy 3 óránként van kaja?


Egyébként saját tapasztalat, hogy nem egyforma az igénye a babának, az enyém délelőtt 2 óránként szopott, délután meg 4 óránként. Viszont percre pontosan azonos időben, közben aludt. Sokkal kényelmesebb volt, mindent megtudtam szervezni. Ez nekem bonyolultabbnak tűnik, hogy oké 3 óránként van kaja, de addig meg szórakoztatni kell, hogy kihúzza a 3 órát.

2011. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Ha egyértelműen a kaja után sír, akkor ÉHES!!! Etesd meg,Őt nem érdekli a három óránkénti etetés,lehet,hogy csak szomjas!Az Én babám 2-3 óránként szopizik, úgyis látod,hogy mit igényel!
2011. dec. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Megetettem. Nem érdekelt az óra amíg nagyon pici volt. Kb 3 hónapos kora után kezdtem el rendszerhez szoktatni, de akkor már bírta is és nem volt éhes 2.5 óránál hamarabb.
2011. dec. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Na, itt vannak megint az okos lepontozók.

Csatlakozom a 2. válaszolóhoz, mértem, mennyit eszik a Picim, és ha kevésnek tűnt, próbáltam tovább szoptatni, illetve számítottam rá, hogy 1 óra múlva már éhes lesz. Mondjuk én vízzel próbáltam húzni az időt.

Mielőtt kiborulnátok, meg jönnétek a WHO-val, a fiam 9 hónapos, és még mindig szopik nagy lelkesedéssel, tápszert még egyáltalán nem kapott.

És szeretem, hogy van egy átlátható rendje az életünknek, a Babám is tudja már, mikor mire számíthat.

2011. dec. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 alaszka ***** válasza:
53%
Megvédeném a kérdezőt, mert szerintem nem egyedül van ezzel a kérdéssel. Pl. nekem is gondot okoz ez. Én nem tudom, mennyiket szopik a babám, ezért végülis csak gondolom hogy éhes, ha cicit kér. És mi van a komfortszopizással, vagy a szomjúsággal? Vagy pl. a fogzásnál, ami most nálunk van, és a fájdalom ellen kér cicit, meg mert nyűgös. Nálunk is van egyfajta rend, és nagyjából ugyanakkor eszik, de előfordul hogy ha nyűgösebb, akkor kap a megszokott evéseken kívül is...különben mit lehet olyankor csinálni? Innivalót nem kér.
2011. dec. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szia,számomra ez csak egy "irányidő" volt,ha éhes volt,megetettem hamarabb,néha csúsztunk csak el a megszokott időtől,szépen beáll.
2012. jan. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!