Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti, meddgi tarthat és...

Hiszti, meddgi tarthat és hogyan leeht jól kezelni?

Figyelt kérdés

14 hónapos lesz a lányom, rájött hogy hiszti is létezik. Eddig fogta magát,ha nem tetszett valami,leült a földre és dünnyögött. De most már a kezével csapkodja a földet,és "sírást" színlel. És egyre gyakrabban csinálja.


Mi a jó megoldás,meddig tarthat. Mi lesz ha a boltban, vagy a postán is rákezd???



2012. jan. 8. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom 16 hónapos.Már vagy 3-4 hónapja megy a hiszti,olyan szinten,hogy még kézben meg sem lehet tartani.Feszíti magát hátra,"sír".Ilyenkor megfogom és leteszem a földre és nem figyelek rá,fél perc sem telik el és el is van felejtve a hiszti.Boltban is csinálta már,olyankor megpróbálom elterelni a figyelmét,ha meg nem sikerül nem ő az első gyerek aki hisztizik:)

Kitartás!Egyszer csak elmúlik:),de legyél türelmes vele!

2012. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az ilyet nem hisztinek kezelem, mert az én kislányom nem tud még beszélni, így leginkább csak így tudja kimutatni, ha valami nem tetszik neki. Akkor is el tudja veszíteni a türelmét, hogy ha valamit szeretne "elmondani", s én nem értem. Ha valami veszélyeset csinálna, elhozom onnan, és elterelem a figyelmét mással. Figyelmen kívül még sosem hagytam, nálunk ilyenre nem volt szükség, mert mindig megtaláltam az okát, hogy miért mérgesedett be.

De biztos vagyok benne, hogy lesz hisztis korszak is, amikor majd jön a dackorszak. Az egyébként normális és természetes folyamat a fejlődésükben.


Ami a boltot, postát illeti, én eleve próbálom kerülni az olyan szituációkat, ami egy ilyen kisbaba/kisgyerek számára kimerítő lehet, hiszen nincs nekik arra türelmük, hogy sorban álljanak velünk, lehet melegük is közben, vagy elkezdenek unatkozni. Szóval semmiképpen sem venném magamra, hogy elveszíti a türelmét. De nyilván nem mindig lehet megoldani, vagy lehet hogy sosem lehet megoldani, hogy egyedül menj ügyintézni, mert hova teszed a babát. Én ilyenkor mindig viszek többféle kiskönyvet, plüss játékot magammal, és azokat cserélgetem, vagy mutatom neki a körülöttünk lévő tárgyakat.


Kitartás!


16 hós kislány anyukája

2012. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!