Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » AZ agressziv hisztit hogyan...

AZ agressziv hisztit hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés
pl gondolok arra,hogyha a fiam hisztizik,ez naponta többször van mostanában,és akkor elkezdi dobálni az autójait játékait,csapkod,tépdesi a hajam,na meg ilyenek.ez ellen mit tegyek?ezt figyelmen kivül azért mégsem lehet hagyni.ja és ugy dobálja a játékait olyan eröböl a parkettára hogy sok eltörik tönkremegy.hiába szolok rá,olyan kedve van és csinálja.már bevezettem azt is hogy rácsapok a kis kezére,de hatástalan,sir egy percig aztán jön hogy pusziljam meg,ha megpuszilom,akkor meg kinevet.mit tegyek?23 honapos kisfiú,teljesen kiidegel,már néha kiabálok vele,mert én is dühös vagyok

2011. dec. 16. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Vedd el a játékokat, hogy "ha nem kell, akkor elteszem. Majd visszaadom, ha tudsz vele normálisan játszani." Ha mást is dobál, akkor figyelmeztesd, majd ha nem hagyja abba, akkor küldd büntetésbe 2 percre.
2011. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Ami nálunk bevált, az az hogy beküldöm a szobájába és akkor jöhet ki ha befejezte a hisztit. Ki is jön ha kész és hozzáteszi vigyorogva - anya befejeztem :)

Ha hasonlót csinál akkor elveszem a játékát persze ezt még nagyobb hiszti követi...aztán ha jól viselkedik visszakapja.:)

2011. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csinálta rövid ideig. Én elkezdtem akkoriban többet játszani, foglalkozni vele, és megnyugodott. A játékdobálást nem hagyja abba teljesen, jellemző az még bőven ovis korszakban is, de az agresszióval lehet foglalkozni, lehet kezelni.
2011. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ha leveszem a játékot amit dobál,akkor az összeset elkéne pakolnom,mert mindent dobál,amit lát maga körül,akár a zongorája stb,és még sorolhatnám.ja amugy rengeteget foglalkozom vele,állandoan eggyütt vagyunk,együtt alszunk is,hisz a mamák nem is vigyáznak rá,ugyhogy csak vlem van,még fözni sem tudok,csak ha alszik,mert ha ébren van,nem hagyja kitalál,mindent hogy vele foglalkozzak.
2011. dec. 16. 21:01
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Huu utolsó, ez morbid volt.

Amúgy bocsi az off-ért, nem szolgálhatok hasznos tanáccsal, csak együttérzéssel, ugyanis nálunk is hasonló a helyzet. Ha nem engedek valamit, akkor egyből hiszti, és akkor csapkod mindent, és nem csak a játékait, hanem ami csak a keze ügyébe akad, volt hogy az asztalterítőt rántotta le bosszúból, és borult minden ami csak ott volt. De ha mindent el is pakolok, akkor meg a szekrények ajtaját, vagy a rendes ajtót csapkodja. Persze azzal, hogy ezeket sem engedem neki, még inkább nem csillapodik. próbáltam már azt, hogy rácsapok a kezére, de akkor meg sír, és ugyanúgy mérges, vagy erélyesen rászólok, vagy kedvesebben, türelmesebben, vagy elterelni a figyelmét, de semmi. Persze egy idő után lehiggad, de csak ha már kitombolta magát. Nem tudom én se, hogy mit csináljak, mi használna. Amúgy tündéri gyerek, de nagyon akaratos. Az a baj, hogy ami tippeket olvastam most itt is, nem túl használható, legalábbis számunkra. Sarokba nem tudom küldeni, mert eljön onnan, a szobájába nem akarom becsukni egyedül, mert ugye csapkod és szétdobál mindent, az utazóágyba szoktam néha berakni, hogy "gondolkozzon", csak azt sem akarom, hogy ahhoz szokjon hozzá, hogy az a "büni-hely", mert máskor is be szoktam rakni néha.

Abban reménykedem, hogy majd ha kicsit idősebb lesz (most 20 hós), jobban megérti majd, hogy mit mért nem lehet.

2011. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
21 28-as ez tényleg majdnem egyforma,de még várhatsz sokáig,hogy megértse és abbahagyja,enyém már januárba 2 éves lesz és még mindig,kb olyan fél éve már tart is.hát igen ezek a tanácsok,nekem sem a leghasznosabbak,sarokba nekem sem marad el.de azért köszi
2011. dec. 16. 21:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Lepd meg. Vagy úgy, hogy olyasmit kezdesz el csinálni, amitől elfelejtkezik az egészről, vagy csak menj és csinálj mást. Ha nem vagy ott nincs közönség. Ha meglepőt csinálsz megtöröd a szokásos kirohanást és egyre kevésbé kondicionálódik. Légy kreatív.
2011. dec. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudok én sem segíteni neked,sajnos nálunk is ez a probláma. Visít,ordít,ha nem adok neki teát,csak vizet földhöz vág mindent.Ha rácsapok a kezére,akkor még jobban ordít.Kétségbe vagyok esve,hogy mit csináljak.:(Képes rá,hogy a városba is visítson.És ordítsa,hogy abba,abba. (mindig azt mondom neki,hogy hagyd abba) Ha elhallgatom,tehát nem szólok hozzá általában használ.De van,hogy fél órán keresztül kitartóan hisztizik. Egyébként okos,értelmes kisfiú.Sokat beszél,de nagyon rossz.Estére sokszor kiakaszt és tiszta ideges vagyok. 19 hónapos.E.
2011. dec. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
24%
itt az probléma hogy a gyerek nem érezi tiszteletet és nem fél a szülőtől. Ezt természetesen úgy értem hogy nincs meg benne az hogy ha földhöz vágok valamit abból nekem bármi bajom adód na.mert tudják már számos helyen láttam hogy a gyerek ordít hisztizik csapkod és a szülő mit tesz ?légyszives hagyd abba jaj ne csináld szép szóval akarják elintézni de nem ér el vele semmit mert a gyerek nem tiszteli a szülőt. rossz a szülőnek a gyerek elleni fel lépése. ezért a szűlőnek meg kell mutatnia hogy igen is én vagyok a szülő és az van amit én mondok meg azzal hogy rá csapnak a kis kezére utána meg puszi puszi ezzel csak annyit érnek el hogy a gyerek látja hogy szülő meg sajnálja és ezt ki használja gyakorlatilag a kis gyerek befolyásolja irányítja a szülőt és néhány szülő csodálkozik mikor már 15-16 éves a gyereke nem lehet semmit csinálni vele mert rosz nem lehet neki parancsolni vagy nevelő intézetbe adják és ez azért van mert a szülők nem nevelik meg a gyereket mert sajnos az a probléma hogy sok szülő nem tud nevelni! és ezt most senki ne vegye rossz néven mert én csak azért írok hogy segíthessek és most kell a szülőknek cselekedniük míg kicsi a gyerek és tudnak változtatni a dolgokon mert késöbb nem fognak tudni rajta változtatni. Sok szülőnk ez most agresszivanak fog tűnni de higgyék el működik le közelebb mikor ilyen történik határozattan lépjenek föl és ordítsák le a fejét ahogy csak a torkukon kifér és adjanak egy hatalmas nagy pofont a gyermeknek ha még egy kicsit meg is rángatják akkor hatásosabb eredményt érnek el és ezek után ne vigasztalgassák ne kérjenek tőle bocsánatot mert különben nem érnek el vele semmit mert csak egyszer kell meg mutatnia a gyereknek hogy ki is a főnök és onnantól tudni fogja tapasztalatból beszélek persze akinek ez esetleg túl brutális annak nem muszáj ezt csinálnia mert hát mint mondtam én csak segíteni akarok a döntés pedig a maguk kezében van hogy a gyerekből csúnyán mondva egy semmire kellő tróger lesz vagy egy feltelőség teljes ember aki elér dolgokat az életében lesz munkája és tisztelet tudó A döntés a maguk kezében van sok szerencsét kívánok
2011. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
11-23 as.hát abban igazad van,hogy elkell érni hogy tisztelejenek,és nevelni kell,meg határozottan fellépni,az igaz.na de hogy pofon vágjak egy alig 2 éves gyereket azazért már tulzás.na ezt nem tenném meg.a kiabálás az oké,szerintem nincs is olyan szülö aki sosem kiabállt volna a gyerekkel,mert azért valahogy nekünk is lekell vezetni a düht,de a verés hive nem vagyok.nem hiszem hoyg azzal megoldodna a helyzet,inkább csak eldurvulna.
2011. dec. 17. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!