Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Most akkor...

Miért van ez? Most akkor azért altatásnak jó lesz? Más is volt már így?

Figyelt kérdés
2 hónapos kislányom koraszülött volt, én úgy gondolom nővérek miatt nem szopizott,2 hetet voltunk kórházban (de ez hosszú)ameddig el nem apadt a tejem addig fejtem, de abbahagytam mert a végén már 5 ml volt két mellből fél óra alatt, pár napja azt vettem észre keres, szívta a nyakamat amikor mellkasomra tettem.Kipróbáltam azt keresi e, és igen, cicit keres nyilván a reflexei megvannak.Ma hajnalban nagyon nehezen aludt vissza, és odatettem ,igazából csak nyalogatta, cumizni cumizott rajta, de hát ugye nem jön semmi, viszont sercperc elaludt.(mindezt mondjuk tápi után jóllakottan)
2009. máj. 24. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, igaz, 3,5 hónapos korában hagytuk abba végleg, de már 2,5 hónapos korában nem volt semmi tejem. Kb. egy hónapig "elment" a dolog altatásnak, de csak akkor, ha nem volt éhes, mert amúgy ordított, hogy nem jön semmi. Aztán szép lassan a cumisüveg átvette a cici helyét. Jól magamhoz ölelem közben, hogy érezze a szívdobogásomat, és úgy adom neki a cumisüveget, és így olyan, mintha szopizna. Kb. 3-4 hónapos kor után már elmúlik ez a szopóreflex, persze csak azoknál a babáknál, akik nem ciciznek.
2009. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ő kizárólag cumisüvegből kapott kajcit mióta megszületett, csak próbálkozások voltak cicire tevés terén és most már jó 3 hete se nem fejek se nem próbálkozunk ez csak ma hajnalban volt(mint mentő ötlet)csak olyan rossz volt nézni szegényt hogy most már akarna és nincs semmi.De én mondom mindenkinek aki szoptat hogy jól becsülje meg hogy átélheti mert így nekem(és hasonszőrű társaimnak)csak ez vagy még ez sem marad.Csak azért gondolom mert ez volt hajnalban az első mikor úgy éreztem bár eddig is kerültünk már közel egymáshoz de ma talán a legközelebb.Merthogy azonnal vitték a korára és császároztak és eléggé bódult voltam mikor kivették.
2009. máj. 24. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
benne van az ösztön. szerintem hagyd, hadd cumizzon a melleden. megnyugtatja, biztonságot ad neki.
2009. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én olvastam egy szoptatással foglalkozó könyvben, hogy az anyatej nem "múlk" el egyik napról a másikra, mert ha valaki abba hagyja a szoptatást, még 30 napig újra lehet kezdeni, akár még a 29. napon is, mert a tej elkezd újra termelődni. Szerintem a te esetedben még menne is ez. Próbáld meg minél többször mellre tenni. Tudom ez most nagy munka lenne, de lehet hogy megéri. Próbáld meg ha úgy gondolod, de szerintem erről a védő nődnek is tudnia kellene, feltéve ha szoptatás párti. Az én kislányom is kora volt, 34 hétre és azért lenne kedve szopni, mert már az ereje is megvan hozzá. Sok sikert kívánok!
2009. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Képzeld el utolsó válszoló hogy tegnap délutánra lett tej!!!!Este szopizott picit életében először és este kíváncsiságból lefejtem 5 ml lett!!

Köszi a válszokat!!

2009. máj. 25. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok. Szívből örülök neki, szinte tiszta libabőr lettem, annyira jó érzés, hogy sikerült. Csak így tovább. Ne add föl, ha ő szívja, lesz sokáig!
2009. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi ma reggel is szívott picit, fájt de iszonyú jó érzés-köszi a drukkot, nem adom fel
2009. máj. 26. 16:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint az utolsó válaszoló vagyok. Nagyon ügyik vagytok, most már csak rajtad múlik az egész. Ha éhes, mindig cicivel kínáld és ha már eszik jól akkor tápszert nem is nagyon kell neki adni, inkább tedd sűrűbben cicire, akár óránként is. Ha nem veszed tolakodásnak, a privátodon meg adhatom az elérhetőségemet és pár hónap múlva elmesélnéd, hogy mire jutottatok? Kíváncsi vagyok nagyon és továbbra is szorítok nektek4

2009. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Természetesen, köszi, nagyon aranyos vagy!
2009. máj. 27. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!