Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teafőzőben (elektromos) lehet...

Teafőzőben (elektromos) lehet forralni a vizet a tápszerhez?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan forró víz az is? Megfelel egy csecsemőnek, és alkalmas ivásra is a számára? Sokaktól hallottam, hogy vízforralót használnak, és nem lábasban forralják a vizet hosszú percekig, mint eddig én is. Igazából holnapután lesz 1 éves a kisfiam, de nem tudom, merjek-e neki máris forralatlan csapvizet adni...

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 8. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
simán kaphat már forralatlant is, de ha a lelkednek jobb, akkor forrald nyugodtan a teafőzőben, nincs különbség a lábos és a teafőző között
2012. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazából azt mondják, hogyha csapvizet vagy normál ásványvizet forralsz neki, akkor legalább 5 percig kell forralni, gondolom hogy kimenjen belőle a legtöbb ásványi anyag. Igaz, hogy a teafőző vize is 100 fokra melegít, de szerintem az nem ugyanolyan.
2012. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez eszembe se jutott ...

9 hónapos a Fiam, de vízforralóban forralom a vizét. Nem hiszem, hogy egy normál minőségű víz esetén ez gondot okozhatna.

2012. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szegény etióp gyerekek meg örülnek a mocsárvíznek, már ha akad nagyritkán

tudom ez nem Etiópia

2012. jan. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, leírnád konkrétan, hogy akkor mi a véleményed::) Azt látom, hogy szerinted túl van lihegve a téma...:D Ez ugyan nem Etiópia, de amikor a vízműkezelő ismerős azt mondja, hogy ő soha nem iszik csapvizet, mert nem akarja magát megmérgezni, akkor mire gondoljon az ember? Ő valószínűleg tudja, hogy milyen a vízminőség, még ha hivatalosan fogyasztásra alkalmas is...

Többieknek köszönöm szépen a választ!

2012. jan. 8. 22:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Én kezdettől fogva vízforralóban forralom a vizet a tápszerhez, ami ugye forrás után kikapcsol.

Az 5 perc forralás a cumisüvegekre és egyéb sterilizálandó dolgokra vonatkozik.

Vízműves ismerősödről esetleg nem a klórozásra gondolt? Vannak tényleg olyan területek, ahol én se innám meg a csapvizet, mert rosszul néz ki és rossz a szaga. Szerencsére ahol lakunk, teljesen rendben van, gyakran én is azt iszom, és már 1 évesen a babának se forraltam.

2012. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a lényeg maradt ki, hogy a teafőző is hasonló elven működik, mint a vízforraló, szóval teljesen jó lehet :).
2012. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan erre gondoltam (csak nem sikerült jól megfogalmaznom a kérdést), köszönöm, kedves utolsó! Szóval ugyanúgy forral a teafőző, mint a vízforraló.:) És a hosszabb forralás inkább a sterilizálásnál lényeges, ahogy írod.

Ahol mi élünk bizonyítottan arzén és metángáz is van a vízben, persze szigorúan a "határérték alatt". Tartok tőle, hogy azon a forralás sem sokat segít. Mindenesetre mi is isszuk a csapvizet is, a nagyobbik gyerek is évek óta, bízom benne, hogy a kicsinek sem lesz baja tőle. Csak olyan nehéz leállni ezzel az egésszel...

2012. jan. 8. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!