Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinder tejszeletet és Milli...

Kinder tejszeletet és Milli mia túrókrémet adhatok a 10-hónapos babámnak? Nálatok is beleszolnak a hozzátáplálásba a nagyszűlök?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert vett az anyosóm és azt mondta hogy nyugodtan adjam oda neki, de szerintem ez még korai. Én eddig Baba pudingot és Danone joghurtott adtam neki és a túrót is megeszi gyümölcsel.
2009. máj. 24. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha danonet már evett,akkor nem értem a többi márkát miért ne ehetné.Ugyanaz
2009. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Én biztos, hogy minél később fogok ilyeneket adni neki. Miért tömjem nassal? -főelg ha ehet gyümit is, főleg most, hogy már jönnek ... eper, dinnye---

én még tejterméket sem adtam neki, mert én allergiás vagyok. De most tölti be az egy évet, lassan elkezdem a natur joghurtot gyümölcsel, és túrót gyümölcsel-házilag, és nem az ízesített, édes, bolti nyavalyákat...

De ez az én magánvéleményem.

2009. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
A danone épp olyan cukros mint a milli. Ha azt odaadod neki, akkor bármilyen krémtúrót, joghurtot odaadhatsz, én sem értem, hogy szerinted mivel jobb az egyik a másiknál...?
2009. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

9 és fél hós a fiam, nemrég kezdtem el kínálni olyannal is hogy túró (úgy tudom kilenc hós kor előtt nem is nagyon kellene). De nem ezeket a bolti keverteket adom neki, hanem itthon pépesített gyümivel jól kikeverem. A gyümölcs elveszi a babának idegen kicsit savanykás ízt, de cukrot pl. nem teszek bele (sztem a bolti tele van vele).

Nem csak a cukor, hanem a tartósítószerek miatt sem célszerű a Danone-t adni, de te tudod.

Most még kicsi, magától nem igényli az ilyen nassolni valókat, később meg majd úgyis fogja enni (gondolom én), bár igyekszem majd ésszerű kereteken belül gátat szabni ennek. (Feltételezem, úgyis lesz kuncsorgás a csoki-kóla-süti-chips- meg mi a fenét találnak ki még addig terén).


Nagyszülő és beleszólás: minden új dolgot én próbálok ki előbb, akkor és amikor én akarom. Ha nincs gond, nincs allergiás tünete a babának, szívesen fogadja, akkor szólok mamának, hogy ezt-vagy azt az új dolgot már esszük, ha nála van az unoka, lehet adni neki.

Nem is volt és nincs is vita ezen. Ha nála van a baba és hazahozza, mindig elmondja, mit evett.

2009. máj. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Danon joghurtot ehet,túrot is.

Gyermek egészségügyi kiskönyv,közepe:

12 hónapostol:tejföl,sajt(1,5 éves korig reszelve),puding.

18 hónapostol:túrórudi,krémturó,kefir,kecsketej,kecskesajt.

24 hónapostol:juhtúró,juhsajt,tejszin.

Szóról szora irtam ki.Én nem adok,most 14 hónapos.

2009. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

nemtudom... én elvből(21 éves ffi vagyok) minél kevesebb műkaját eszek, és számomra már minden az, minél egyszerűbb egy étel annál jobb szerintem. annyi szemetet tesznek már a kajákba, és nem csak az E betűs adalékokra gondolok.

én személy szerint így hogy magam sem fogyasztom előszeretettel ezeket, így leendő gyermekemnek sem szívesen adnám, késleltetném ezt ameddig csak lehet.

ez szerény véleményem, lehet semmi baja nem lesz tőle, de lehet a sok sz*rtól allergiára hajlamos lesz, nem tudom.

de én biztos kihagyom(majd)

2010. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!