Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A céklát hogyan készítitek...

A céklát hogyan készítitek el? Meddig főzitek vagy pároljátok?

Figyelt kérdés
most csinálnék először
2012. jan. 9. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én héjával együtt főzöm egészben, bár igy tovább tart természetesen, mikor beleszúrom a kést és érzem hogy puha, mert könnyen belemegy, akkor jó. De főzheted felkockázva, hámozottan is.
2012. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én alufóliában sütöm. Megsikálom és utána picike olaj (oliva) megy rá meg csipet só. Azután légmentesen becsomagolom és tepsire rakva sütőben kb. 40 perc alatt meg van.

Az én lányom csak így eszi meg! Kisebb és egyforma céklákat választok és drukkolok közben, h édesek legyenek, ne vásároljak "mellé".

2012. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tegnap csináltam először céklát. Főztem is egyet, meg sütöttem is egyet, hogy lássam a különbséget.

Főzésnél apró kockákra vágtam és feltettem sima vízben főni. Jó sokáig tartott így is mire megfőtt és eltűnt a színe is sajnos.

Sütésnél ugyanúgy meghámoztam, alufóliába csomagoltam egy fél céklát és beraktam a sütőrácsra. Így is elég sokáig tartott mire megpuhult, több, mint 1 óra volt, de legalább a színe megmaradt.

Én inkább a sütést választom a továbbiakban. Sót nem használok, mert még csak 6 hónapos. És így is megette.

2012. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én főzöm. Megpucolom, felkockázom vízbe rakom, fedő alatt megfőzöm, elég sokáig puhul. Kifakul, ne ijedj meg. Nekem 1-2 fajta nem fakult ki még a többi igen, de amint összeturmixolom az ételt, pl. krumpli+cékla, akkor szép cékla színű lesz. Attól, hogy kifehéredik, semmit nem veszít az értékéből.
2012. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
meddig kell főzni? 1 óta?
2012. jan. 9. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy:-)

Én apróra vágom, hogy ne kelljen sokáig áznia. Max 30 perc,és kész

2012. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én meghámozva, apróra kockázva majdnem 1 óráig főztem, bár az utolsó 10-15 percben nem nagyon lett puhább...

simán össze lehetett turmixolni

(ha almát is teszel hozzá, édeskésebb lesz, nem olyan "répa"-ízű)

2012. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
héjában főzöm,nem megy ki a színe
2012. febr. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!